کد خبر 255182
۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۵

درخواست گروه ۷ و چند کشور غربی از کره شمالی برای توقف ارسال تسلیحات به روسیه

درخواست گروه ۷ و چند کشور غربی از کره شمالی برای توقف ارسال تسلیحات به روسیه

وزرای خارجه گروه ۷ و چند کشور غربی در بیانیه‌ مشترکی که توسط وزارت خارجه ایتالیا در روز جمعه منتشر شده از کره شمالی خواستند تا ارسال تسلیحات به روسیه برای استفاده علیه اوکراین را متوقف کند.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ این بیانیه از سوی وزرای خارجه استرالیا، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، نیوزیلند، کره جنوبی، انگلیس، آمریکا و اتحادیه اروپا منتشر شده است.

در این بیانیه آمده است: وزرای خارجه تاکید دارند که تحریم‌های اخیر هر یک از دولت‌ها نشان‌گر تلاشی هماهنگ در راستای ایجاد هزینه برای بازیکنان و نهادهای دخیل در ارسال غیرقانونی تسلیحات از کره شمالی به روسیه برای حمله به اوکراین است. ما از کره شمالی و روسیه می‌خواهیم که به این انتقال غیرقانونی تسلیحات خاتمه بدهند.

در این بیانیه همچنین عنوان شده است که وزرای خارجه به «شدت نگران» تعمیق همکاری میان پیونگ‌یانگ و مسکو در «نقض آشکار چندین قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل» هستند.

روسیه تاکنون بارها اتهامات درخصوص نقض تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی و تبادل تسلیحاتی با کره شمالی را رد کرده است. کره شمالی نیز بارها این اتهامات را رد کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha