کد خبر 255083
۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۲:۴۵

بامداد روز جمعه رقم خورد؛

کشته و زخمی شدن 12 یمنی در حمله ائتلاف آمریکایی و انگلیسی

کشته و زخمی شدن 12 یمنی در حمله ائتلاف آمریکایی و انگلیسی

حمله ائتلاف آمریکایی و انگلیسی در بامداد روز جمعه به غرب یمن، ۲ کشته و ۱۰ زخمی برجای گذاشت.

به گزارش گروه بین‌الملل حیات و به نقل از رسانه‌های یمنی، این تعداد کشته و زخمی نتیجه اولیه قربانیان این حملات است. در این حمله که ساعاتی پیش صورت گرفت، ساختمان رادیو در شهرستان «الحوک» در استان الحدیده در غرب یمن هدف حمله جنگنده‌های انگلیسی و آمریکایی قرار گرفت.

دقایقی پیش از آن نیز مناطق جنوبی و شمالی صنعا؛ پایتخت یمن در ۶ نوبت هدف حمله جنگنده‌های آمریکایی و انگلیسی قرار گرفت.

شبکه المیادین در این باره گزارش داد که منطقه «النهدین» در شهرستان «السبعین» در جنوب پایتخت و اطراف فرودگاه بین المللی یمن در شمال صنعا در ۶ نوبت هدف حمله جنگنده‌های آمریکا و انلگیس قرار گرفت.

دو روز پیش نیز منطقه «الجبانه» در غرب استان الحدیده در غرب یمن در دو نوبت هدف حمله قرار گرفت.

در ماه های اخیر مناطق مختلف یمن بارها آماج حملات تجاوزکارانه آمریکا و انگلیس قرار گرفته‌اند. این حملات با هدف تحت‌فشار قراردادن یمن به‌منظور توقف محاصره دریایی اعمال شده بر رژیم صهیونیستی انجام می‌گیرد.

برپایه این گزارش، ارتش یمن طی ماه‌های گذشته و به دنبال آغاز عملیات طوفان الاقصی در غزه، در حمایت از مقاومت ملت فلسطین چند کشتی متعلق به رژیم اشغالگر قدس یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم صهیونیستی حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha