کد خبر 254812
۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۳:۰۳

از سوی یک متخصص مطرح شد؛

تشریح وضعیت افراد کاندیدای عمل تغییر رنگ چشم/ به افراد سالم هشدار می‌دهیم

تشریح وضعیت افراد کاندیدای عمل تغییر رنگ چشم/ به افراد سالم هشدار می‌دهیم

رئیس مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که عمل تغییر رنگ چشم به هیچ عنوان به افراد دارای چشم سالم توصیه نمی‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، سید هاشم دریاباری رئیس مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  از کراتوپیگمنتاسیون به عنوان عملی برای تغییر رنگ چشم یاد کرد و گفت: در این عمل، رنگدانه به داخل قرنیه چشم، تزریق و متأسفانه در فضای مجازی، تبلیغات نادرستی در مورد این عمل می‌شود که افراد سالم ترغیب به تغییر رنگ چشم می‌شوند.

وی با بیان اینکه عمل تغییر رنگ چشم به هیچ عنوان به افراد دارای چشم سالم توصیه نمی‌شود، افزود: این عمل جراحی برای افراد سالم، بدون عوارض نیست و هنوز پشتوانه محکم علمی برای انجام این عمل برای افراد دارای چشم سالم وجود ندارد.

رئیس مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  ادامه داد: عوارض عمل تغییر رنگ چشم برای افراد سالم شامل احتمال التهاب چشم، عفونت قرنیه، آب مروارید، کاهش دید و گاهی حتی نیاز به پیوند قرنیه است.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر اگر این افراد دچار آب مروارید شوند، دید جراح برای انجام عمل، بسیار محدود می‌شود و یا اگر این افراد در آینده دچار پارگی شبکیه شوند، عمل جراحی آنها بسیار سخت می‌شود.

دریاباری همچنین گفت: به افراد سالم توصیه می‌کنیم اگر چشم‌های سالمی دارند از رنگ طبیعی و خدادادی چشم‌هایشان لذت ببرند و تن به عملی ندهند که عوارض بسیاری دارد و چشم سالم را به چشم معیوب تبدیل می‌کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha