کد خبر 254735
۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۸

«حیات» گزارش می‌دهد؛

با اعتراض یک نماینده آرا انتخابات هیات رئیسه مجلس بازشماری شد

با اعتراض یک نماینده آرا انتخابات هیات رئیسه مجلس بازشماری شد

با اعتراض یکی از کاندیداهای نایب رئیسی، به نتیجه شمارش آرا، جلسه بازشماری با حضور کاندیدای معترض، نماینده مرکز حراست و نماینده اداره‌کل هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش گروه سیاسی حیات،  با عنایت به برگزاری انتخابات هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در روز سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ و اعتراض یکی از کاندیداهای نایب رئیسی، به نتیجه شمارش آرا، جلسه بازشماری با حضور کاندیدای معترض، نماینده مرکز حراست و نماینده اداره‌کل هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی برگزار شد که نتایج جلسه بازشماری آرای نامزدهای نایب رئیسی برای اجلاسیه اول مجلس دوازدهم به این شرح است:

حمیدرضا حاجی‌بابایی
شمارش اولیه:۱۷۵
بازشماری: ۱۵۴

علی نیکزاد ثمرین
شمارش اولیه: ۱۶۹
بازشماری: ۱۴۲

عبدالرضا مصری
شمارش اولیه: ۱۱۵
بازشماری: ۹۶

حسینعلی حاجی دلیگانی
شمارش اولیه: ۹۶
بازشماری: ۹۰

حمید رسایی
شمارش اولیه: ۳۵
بازشماری: ۳۶

موسی غضنفرآبادی
شمارش اولیه: ۱۶
بازشماری: ۱۴

آرای باطله
شمارش اولیه: ۲
بازشماری: ۲
 
براین اساس صورت جلسه بازشماری آراء اعلام می‌شود:

درفرایند چاپ تعرفه رأی، توزیع تعرفه‌ها و ثبت امضاء نمایندگان و جمع‌آوری آراء که توسط سیستم اداری مجلس انجام شد، هیچگونه تناقضی وجود نداشته است.

در شمارش آراء که توسط ۴ نفر از نمایندگان انجام شده است اشتباه رخ داده و مغایرت ذکرشده در جدول فوق ایجاد شده است اما با وجود اشتباه انجام شده در شمارش اولیه، در بازشماری نتیجه انتخابات نواب رئیس (نایب رئیس اول و دوم) هیچ‌گونه تغییری نداشته و آقایان حمیدرضا حاجی بابایی و علی نیکزاد ثمرین به ترتیب نایب رئیس اول و دوم هستند.

لازم به‌ذکر است پس از ملاحظه این میزان مغایرت، با دستور رئیس مجلس بازشماری سایر آرای اعضای هیئت رئیسه در دستور کار قرار گرفت که با بازشماری انجام شده درحضور تعدادی از نمایندگان، هیچ‌گونه تغییری در آراء کاندیداهای ریاست مشاهده نشد و تعداد آراء نامزدهای ریاست، همان تعداد اعلام شده توسط رئیس سنی مجلس است. همچنین بازشماری آراء دبیران و ناظران هیئت رئیسه در حال انجام است که در صورت هرگونه تغییر در نتایج، اطلاع رسانی رسمی از سوی اداره کل روابط عمومی مجلس شورای اسلامی انجام خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha