کد خبر 254336
۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۱

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد؛

افزایش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در دوره شهید جمهور

افزایش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در دوره شهید جمهور

وزیر آموزش و پرورش گفت: ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در دوره شهید رئیسی ارتقا پیدا کرد و هیئت جذب مرکزی برای دانشگاه فرهنگیان تشکیل شد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، رضا مراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش در آئین گرامیداشت شهید رئیسی و همراهان در مسجد اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: رئیس جمهور شهید توجه ویژه‌ای به آموزش و پرورش داشتند. 

وی افزود: ایشان کمک ویژه ای به تربیت معلم کرد به طوری که برای پیگیری یکی از مشکلات دانشگاه فرهنگیان در کمبود فضا شخصا بالغ بر ۲ ساعت وقت گذاشتند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در دوره ایشان ارتقا پیدا کرد و هیئت جذب مرکزی برای دانشگاه فرهنگیان تشکیل شد؛ همچنین در این دوره آیین نامه جذب نخبگان بدون کنکور در دانشگاه فرهنگیان مصوب شد.

وی با بیان اینکه مساله جذب معلم و تقویت معاونت پرورشی از دغدغه های اصلی ایشان بود و با پیگیری ایشان طرح تحول معاونت پرورشی و فرهنگی به شورای عالی انقلاب فرهنگی رفت، اضافه کرد: نقشه راه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با پیگیری ایشان در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد. عدالت آموزشی و ارتقا کیفیت آموزش روی میز رئیس جمهور شهید بود.

صحرایی همچنین گفت: رئیس جمهوری بود که از ستاد تا کف مدرسه برای پیگیری امور نظام تعلیم و تربیت حضور پیدا کرد. در ۳۳ ماه حضور ایشان ما ۲۰۰ هزار ردیف استخدامی گرفتیم  و۷۰۰۰ مدرسه در دوره رئیس جمهور شهید ساخته شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha