کد خبر 254327
۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۳

با اعلام سخنگوی شورای اصفهان:

بزرگراه ورودی اصفهان به نام «شهید آیت‌الله رئیسی» نامگذاری شد

بزرگراه ورودی اصفهان به نام «شهید آیت‌الله رئیسی» نامگذاری شد

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان از تصویب لایحه‌ای با موضوع نامگذاری بزرگراه ورودی اصفهان از سمت شمال شرقی این شهر به نام «شهید آیت‌الله رئیسی» در صحن علنی امروز شورا خبر داد.

به گزارش گروه استانی حیات؛ علی صالحی سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان روز یکشنبه در یکصد و سی و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: این بزرگراه پل «شهید طیاره» تا ابتدای مسیر ورودی فرودگاه به همراه تقاطع غیرهمسطح مقابل منطقه «حصه» (بزودی کلنگ زنی می‌شود) را شامل می‌شود.

بزرگراه مورد اشاره از ورودی‌های اصلی شهر اصفهان بالغ بر ۱۰ کیلومتر طول دارد.

وی ادامه داد: لایحه دو فوریتی با موضوع تمدید بسته تشویقی صدور پروانه ساختمانی و پرداخت مطالبات شهرداری توسط مردم نیز در جلسه امروز بررسی شد و زمان آن را تا ۲۸ اسفند تمدید کردیم.

عضو هیات رییسه و سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: مشارکت مردم راهکار مناسبی برای تامین منابع مالی است و باید طبق یک برنامه دقیق و زمان بندی شده و کنترل پروژه ماهانه شاهد تحقق بودجه بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد ریالی شهر در سال جاری باشیم.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در جلسه امروز گفت: مدیریت شهری یار و همراه دولت کنونی و آتی برای تحقق شعار سال و اجرای سیاست‌های کلان است.

محمد نورصالحی تصریح کرد: برای بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه‌تمام و تقویت روابط بین المللی که از ویژگی‌های شاخص شهید رئیسی بود، تلاش می‌کنیم.

رییس کمیسیون هوشمندسازی و حمل و نقل شورای اسلامی شهر اصفهان نیز با اعلام رسیدن دستگاه حفاری تونل(تی‌ بی‌ ام) به ایستگاه «ابن سینا» خط دوم قطار شهری اصفهان تصریح کرد: مراحل باز شدن و خارج شدن «تی بی ام» از تونل قطار شهری از همین نقطه خواهد بود.

ابوالفضل قربانی ابراز امیدواری کرد که در مدت باقی مانده از دوره کنونی مدیریت شهری، عملیات اجرایی خط دیگری از قطار شهری در شرق اصفهان نیز آغاز شود.

همچنین محمدرضا فلاح دیگر عضو شورای اسلامی شهر اصفهان هم در این جلسه خاطرنشان کرد: خدمت به مردم عبادت و کوتاهی در آن خیانت به همگان است، لذا چنانچه مدیران قصد دارند در مسیر شهدا باشند باید رفتار و منش آنان را سرلوحه خود قرار دهند.

رسول میرباقری رییس کمیسیون عمران، معماری، شهرسازی و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر اصفهان نیز اظهار کرد: برای احیای بافت تاریخی باید ابزار لازم در اختیار متولی امر قرار گیرد تا اتفاقات مانند اطراف مسجد جامع رخ ندهد.

حجت الاسلام منوچهر مهروی پور رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در جلسه امروز در باره ضرورت تحرک شهرداری در پیشبرد و تکمیل پروژه‌هایش سخن گفت.

 آیت‌الله سیدابراهیم رییسی عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد «قیز قلعه‌سی» به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی در سانحه هوایی به همراه همه همراهان به مقام رفیع شهادت نایل شد.

آیت‌الله سیدمحمدعلی آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سیدمهدی موسوی رییس یگان حفاظت رییس‌جمهوری، سرهنگ خلبان سیدطاهر مصطفوی، سرهنگ کمک خلبان محسن دریانوش و سرگرد فنی بهروز قدیمی از دیگر شهیدان این حادثه بودند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha