کد خبر 254305
۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۷

واکنش عضو شورای شهر تهران به احداث بیمارستان تأمین اجتماعی در منطقه ۲۰ 

واکنش عضو شورای شهر تهران به احداث بیمارستان تأمین اجتماعی در منطقه ۲۰ 

رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران احداث بیمارستان در منطقه 20 را موجب رفع مشکلات درمانی و نیز افزایش سرانه سلامت منطقه دانست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی حیات، سوده نجفی، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در نشست با مشاورین سلامت شهرداران مناطق ۲۲ گانه شهر تهران که در منطقه ۳ برگزار شد؛ ضمن تسلیت شهادت شهدای خدمت اظهار کرد: سلامت موضوع مهم و کلیدی است که در احادیث نسبت به سلامت اشاره شده و امام صادق (ع) در این خصوص می‌فرمایند که سلامت و امنیت دو نعمت هستند که نباید از آن غافل شد.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نیز به موضوع سلامت تأکید ویژه‌ای دارند و سلامت را مسئله درجه یک می‌دانند. روح سالم در جسم سالم است و سلامت می تواند موجب شادابی و افزایش راندمان کاری شود.

رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به جلسات پیشین با مشاوران سلامت شهرداران گفت: در جلسات گذشته موضوعات مختلفی در حوزه سلامت را بررسی کردیم که با توجه به مشکلاتی که وجود داشت در برنامه ها و بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری تهران موارد و مشکلات مناطق در حوزه سلامت را در دستور کار قرار دادیم.
نجفی با اشاره به کمبود سرانه سلامت شهر تهران به ویژه در مناطق کم‌برخوردار گفت: احداث بیمارستان تأمین اجتماعی در منطقه ۲۰ علاوه بر حل مشکلات درمانی منطقه، می تواند سرانه سلامت منطقه را افزایش دهد. شهرداری منطقه در این خصوص رایزنی لازم را با اداره کل تأمین اجتماعی استان تهران داشته باشند.

وی به موضوع اعتیاد در مناطق پرداخت و گفت: جمع آوری معتادان نباید تنها معطوف به ترک اعتیاد شود بلکه باید اقدامات لازمی همچون اشتغال نیز در دستور کار قرار گیرد. در این راستا سایر نهادها در راستای وظایف خود با مدیریت شهری همراه باشند و اینگونه نباشد که شهرداری متولی این امر تلقی شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha