کد خبر 254283
۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۶

وزیر دفاع اسپانیا:

آنچه در غزه اتفاق می‌افتد نسل‌کشی واقعی است

آنچه در غزه اتفاق می‌افتد نسل‌کشی واقعی است

وزیر دفاع اسپانیا برای نخستین بار به عنوان یک وزیر از حزب سوسیالیست که رهبری ائتلاف دولتی این کشور را بر عهده دارد، از واژه «نسل‌کشی» برای توصیف جنایات اسرائیل در نوار غزه استفاده کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل حیات، مارگاریتا روبلز، وزیر دفاع اسپانیا، وضعیت نوار غزه را «نسل کشی واقعی» توصیف کرد.

بر اساس این گزارش، این نخستین باری است که وزیری از حزب سوسیالیست اسپانیا که رهبری ائتلاف دولتی را بر عهده دارد، از واژه «نسل کشی» برای توصیف اقدامات غیرقانونی اسرائیل در نوار غزه استفاده می کند.

روبلز در گفتگو با رادیو «RTE» اسپانیا در حاشیه یک رژه نظامی در شهر «اویدو» در شمال این کشور با بیان اینکه اسپانیا نمی‌تواند وضعیت غزه را نادیده بگیرد، تاکید کرد که صلح اولویت نیروهای مسلح و دولت اسپانیا است.

وی درباره به رسمیت شناختن کشور فلسطین از سوی مادرید گفت: این گامی برای دستیابی به همزیستی مسالمت آمیز و پایان دادن به خشونت در غزه است.

وزیر دفاع اسپانیا در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد که نیروهای مسلح کشورش در چارچوب عملیاتی که سازمان ملل برای برقراری صلح رهبری می‌کند، در مرزهای اسرائیل و لبنان حضور دارند و این حضور، اسپانیا را به شریک مهمی در بازگرداندن صلح به منطقه در زمان مقرر تبدیل خواهد کرد.

گفتنی است که اسپانیا با همراهی نروژ و ایرلند سه کشور اروپایی هستند که اخیرا اعلام کردند کشور مستقل فلسطین را به رسمیت می‌شناسند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha