کد خبر 254219
۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۲

سرپرست معاونت امور مجلس رئیس‌جمهور:

برای تقویت ارتباط دولت و نمایندگان باید هرچه بیشتر تلاش کنیم

برای تقویت ارتباط دولت و نمایندگان باید هرچه بیشتر تلاش کنیم

سید محمود حسینی‌پور گفت: باید تلاش کنیم سطح ارتباط با نمایندگان مجلس جدید را با توجه به توصیه‌های رئیس‌جمهور شهید هرچه بیشتر تقویت کنیم.

به گزارش گروه سیاسی حیات؛ سید محمود حسینی پور در جلسه شورای مدیران معاونت متبوع خود با تقدیر از زحمات و اقدامات سید محمد حسینی، وی را از شخصیت های فرهیخته علمی و فرهنگی کشور توصیف کرد و گفت: در دوره دولت مردمی آیت الله رئیسی تعاملات خوبی با نمایندگان مجلس ایجاد شده و باید تلاش کنیم سطح ارتباط با نمایندگان مجلس جدید را نیز با توجه به توصیه های رئیس جمهور شهید هرچه بیشتر تقویت کنیم.

وی با تسلیت و تعزیت شهادت آیت الله رئیسی و همراهان گرانقدرشان خاطرنشان کرد: آیت الله رئیسی سبک مدیریتی جدیدی ایجاد کرد. ایشان مطیع محض رهبری عزیز و ولایت بودند و با روحیه انقلابی و مدیریت جهادی، برای رفع مشکلات مردم و جبران کمبودهای به جا مانده و پیشرفت و تعالی کشور بی وقفه و شبانه روزی در حال برنامه ریزی و تلاش بود و در این مدت توفیقات و دستاوردهای بزرگی را در عرصه های مختلف داخلی و خارجی درراستای ایجاد تحول به نفع مردم رقم زد. آیت الله رئیسی با تلاش شبانه روزی و خستگی ناپذیر و با خدمت خالصانه و بی منت به مردم ، شرایط را به نفع جبهه انقلاب و عدالت محوری برگرداندند.

سرپرست معاونت پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به تشییع باشکوه آیت الله رئیسی و همراهان شان گفت: حضور سیل عظیم جمعیت میلیونی در مراسم وداع با رئیس جمهور شهید، پیام خاصی را به جهان داد و تمام تلاش ها و جوسازی های منفی ضدانقلاب و معاندین در دو سه سال گذشته را نقش برآب کرد. مردم قدرشناس ایران اسلامی نشان دادند که به دقت رفتارها و گفتار مسئولین را زیر نظر دارند و به خوبی تشخیص می دهند که چه کسی خادم دلسوز و چه کسی خائن است. مردم خادمین خود را دوست دارند و نمود بارز آن را در تشییع باشکوه و با عظمت مردم مناطق مختلف کشور شاهد بودیم.

حسینی پور همچنین با تقدیر از مدیریت انقلابی شهید امیر عبداللهیان و آیت الله آل هاشم ،‌گفت: مرحوم آل هاشم نیز سبک جدیدی از نمایندگی ولی فقیه ارائه داد و وزیر امور خارجه فقید کشورمان نیز نقش بی بدیلی در جریان جبهه مقاومت و احیای و تقویت روابط و مناسبات آسیب دیده کشورمان با کشورهای مختلف جهان با اولویت کشورهای دوست و همسایه داشت که در دوره گذشته بخاطر رویکرد غربگرایانه ای آسیب دیده بود که گوشه ای از آثار آن را در حضور هیات های عالیرتبه جهان در مراسم وداع با آیت الله رئیسی مشاهده کردیم.

سرپرست معاون پارلمانی رئیسی جمهور استفاده از فناوری ها جدید در زمینه اطلاع رسانی و تعامل و همکاری با نمایندگان مجلس را مورد تاکید قرار داد و گفت: برای اثرگذاری بیشتر ضرورت دارد به نوآوری ها و فناوری ها جدید ارتباطی توجه ویژه ای داشته باشیم و در دوره جدید این موضوع با جدیت مورد پیگیری و استفاده قرار خواهد گرفت و تلاش خواهد شد خسران و نقیصه ای که در این زمینه وجود دارد را جبران کنیم.

وی تصریح کرد: دامن زدن به اختلاف و ایجاد دودستگی در کشور به نفع هیچ کس نیست و وظیفه اصلی این معاونت در همه مقاطع حل و فصل اختلافات و ارتقای سرمایه اجتماعی دولت و نظام است و در این مسیر تمام فرمایشات و رهنمودهای امامین انقلاب درخصوص روابط دولت و مجلس مورد توجه خواهد داد. امروز وظیفه داریم با تلاش هرچه بیشتر دستاوردهای تحولی که رئیس جمهور شهیدمان در روند حکمرانی و خدمت به مردم رقم زدند برای همگان ملموس باشد.

 حسینی پور با تجلیل از روحیه اخلاص و ایمان آیت الله شهید رئیسی با اشاره به سابقه آشنایی با ایشان گفت: آیت الله رئیسی هرگز از جایگاه های شغلی خویش، به نفع شخصی استفاده نکردند و همگان را به اغتنام فرصت برای خدمت به مردم دعوت می کردند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: معاونت امور مجلس ریاست جمهوری باید به بزنگاه و محل خدمت به مردم و زمینه سازی برای حل و فصل بنیادین مشکلات کشور و مردم تبدیل شود و در این راستا باید در روند تعامل دولت و مجلس ریل گذاری جدیدی صورت گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت شفافیت در انجام امور تصریح کرد: همه باید در چارچوب قانون شفاف عمل کنند. ارتباط با نمایندگان نباید توام با رفتارهای خارج از قانون باشد. یکی از وظایف معاونت امور مجلس، ایجاد آرامش و امید آفرینی در جامعه و بین مردم است و در این راستا باید تعامل حرفه ای بین دولت و مجلس، به ایجاد امید نزد مردم و توسعه و آبادانی کشور بینجامد.

حسینی پور خاطرنشان کرد: در معاونت امور مجلس تلاش خواهیم کرد الگوی مدیریتی آیت الله شهید رئیسی را سرمشق برنامه ها و اقدامات خود قرار دهیم. معاونت امور مجلس نقش راهبردی و مهمی در روند اجرای امور به نفع مردم و سهم بسزایی در آرامش و آرایش سیاسی کشور و تدوین قوانین راهگشا در مسیر رفع مشکلات کشور دارد و برای انجام وظایف و مسئولیت های خود از تمام ظرفیت ها بویژه ظرفیت مدیران اجرایی کشور از جمله استانداران برای تعامل بهتر و موثرتر با نمایندگان استفاده خواهیم کرد.

وی اهمیت ابتکار و نوآوری در انجام ماموریت های معاونت پارلمانی را مورد تاکید قرار داد و گفت: تهیه بانک اطلاعاتی از ظرفیت های معاونین و مدیران امور مجلس در بدنه اجرایی کشور از اهمیت و اولویت برخوردار است همچنین ضرورت دارد با مراکز علمی و پژوهشی دانشگاه ها و مراکز علمی و تخصصی ارتباط و تعامل برقرار کرد تا برنامه ها و فعالیت های معاونت پارلمانی از پشتوانه علمی برخوردار باشد.

معاون پارلمانی ریاست جمهوری در پایان تصریح کرد: مهمترین اولویت برنامه های معاونت پارلمانی در دوره جدید ایجاد تحول و پرهیز از ایستایی و تقویت تعاملات دو قوه مجریه و مقننه به نفع توسعه کشور و خدمت بیشتر به مردم است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha