کد خبر 254189
۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۱

میرزازاده:

دوست داشتم در این ۳ سال با لوپز کشتی بگیرم

دوست داشتم در این ۳ سال با لوپز کشتی بگیرم

قهرمان سنگین‌وزن کشتی فرنگی جهان با تاکید بر اینکه آخرین فیلمی که از لوپز کوبایی در دسترس است از المپیک توکیوست، گفت که دوست داشته در این سه سال بار دیگر با این حریف کشتی بگیرد.

به گزارش گروه ورزشی حیات؛ امین میرزازاده، قهرمان سنگین‌وزن کشتی فرنگی جهان که میهمان برنامه دایره طلایی بود، درخصوص عنوانی که سال گذشته به دست آورد و آقای ورزش ایران شد، اظهار داشت: این عنوان متعلق به کل جامعه کشتی است و خوشحالی من از این بابت است که با رأی مردم به دست آمد.

وی با تاکید بر اینکه هیچ حریفی را در پاریس دست کم نخواهد گرفت، عنوان کرد: هر 16 نفری که در المیپک شرکت می‌کنند، عنوان‌دار المپیک و جهانی و یا مسابقات قاره‌ای هستند و همه هدف‌شان کسب خوش‌رنگ‌ترین مدال المپیک است. حتی نماینده آفریقا را هم دست کم نمی‌گیرم که در کشتی جهان کمتر صاحب مقام و عنوان هستند. من 15 حریف در پاریس دارم که کار همه آنها را پیگیری و آنالیز خواهم کرد.

کشتی‌گیر گتوندی که در المپیک توکیو مغلوب لوپز کوبایی شد، دراین خصوص تاکید کرد: دوست داشتم در این سه سال، دوباره با لوپز کشتی بگیرم و پیش از المپیک خودم را محک بزنم که او در مسابقات حضور نداشت. آخرین فیلمی که از او داریم در المپیک توکیو است، ولی باز هم روی او هم برنامه‌ریزی خواهیم کرد. باخت سخت است، من همیشه سعی می‌کنم به باخت فکر نکنم، یک جایی با دیدن فیلم باخت‌هایم ناراحت می‌شدم ولی الان برایم یک نوع انگیزه می‌شود که شکست‌شان دهم.

میرزازاده ادامه داد: قطعا یکی از مسائل اصلی که باعث شکست من در المپیک قبلی شد، وزنم بود. آنجا 116 کیلو بودم و از نظر فنی ایراداتی داشتم که با کمک مربیان برطرف‌شان کردم. هیچ‌وقت هیچ کشتی‌گیری نمی‌تواند بگوید من کاملم، بلکه باید هر روز در جهت کامل شدن حرکت کنی. قدرت و وزنم نسبت به المپیک قبلی بهتر شده، در دفاع خاک و سرپا هم ایرادهایی داشتم که روی آنها کار کردم.

دارنده دو نشان طلا و نقره سنگین‌وزن کشتی فرنگی جهان گفت: المپیک هر 4 سال یک بار برگزار می‌شود و به همین دلیل حساسیت خاص خودش دارد. همه ورزشکاران تلاش می‌کنند با بالاترین ظرفیت خود در این رقابت‌ها شرکت کرده و بیشترین انرژی را داخل تمرینات المپیکی خود می‎گذارند. شکست از نظر من «نشدن» است که با تلاش به «شدن» تبدیل می‌شود. اتفاقاتی که در المپیک توکیو رخ داد و اتفاقی که من منتظرش بودم، در المپیک قبلی برای من رخ نداد، امیدوارم در پاریس با خوش رنگ‌ترین نشان به آن دست پیدا کنم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha