کد خبر 254182
۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۳:۳۴

کشف یک سیاره شبیه زمین که می‌تواند قابل سکونت باشد

کشف یک سیاره شبیه زمین که می‌تواند قابل سکونت باشد

ستاره شناسان یک سیاره شبیه به زمین که می‌تواند قابل سکونت باشد، را شناسایی کرده‌اند.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، دانشمندان سیاره جدیدی به اندازه زمین کشف کرده‌اند که تنها ۴۰ سال نوری از ما فاصله دارد و می‌تواند از حیات انسان یا موجودات فضایی پشتیبانی کند.

این سیاره که Gliese 12 b نام دارد توسط ستاره شناسان دانشگاه وارویک که با استفاده از ماهواره‌های ناسا به این کشف هیجان انگیز دست یافتند، مشاهده شده است.

کارشناسان می‌گویند با دمای سطحی حدود ۴۲ درجه سانتیگراد، این سیاره یکی از معدود سیارات سنگی شناخته شده‌ای است که انسان‌ها از نظر تئوری می‌توانند در آن زنده بمانند، البته اگر ما واقعاً به آنجا برسیم.

دانشمندان هنوز مطمئن نیستند که جو Gliese 12 b چگونه به نظر می‌رسد، یا اینکه آیا واقعا جو دارد یا خیر، اما آن ها می‌گویند که اندازه آن مشابه زهره است و هر ۱۲.۸ روز زمینی به دور ستاره میزبان خود می‌چرخد.

پروفسور توماس ویلسون، فیزیکدان دانشگاه وارویک، با استفاده از داده‌های ماهواره‌های ناسا در این کشف مشارکت داشت. او وجود این سیاره و ویژگی‌های آن مانند اندازه، دما و فاصله آن از زمین را تایید کرد.

پروفسور ویلسون گفت: این یک کشف واقعا هیجان انگیز است و به ما در تحقیقات مان در مورد سیاره‌های مشابه زمین در سراسر کهکشان راه شیری کمک می‌کند.

منبع: دیلی میل

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha