کد خبر 254164
۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۳

خط ۶ سامانه ۱۹۰ به قانون جوانی جمعیت اختصاص یافته است

خط ۶ سامانه ۱۹۰ به قانون جوانی جمعیت اختصاص یافته است

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت از سامانه ۱۹۰ به عنوان راه ارتباطی مردم با این وزارتخانه یاد کرد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات،  علیرضا رحیم نیا  مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت از سامانه ۱۹۰ به عنوان راه ارتباطی مردم با این وزارتخانه یاد کرد و از اختصاص خط ۶ این سامانه برای قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده خبر داد.

وی با بیان اینکه داخلی‌های سامانه ۱۹۰ از ۶ خط در ابتدای کار دولت به ۹ خط رسیده است، افزود: یکی از خطوط مهم ایجاد شده در این سامانه، خط ۶ برای رسیدگی به مشکلات قانونی جوانی جمعیت بوده است.

وی افزود: بر اساس قانون جوانی جمعیت، مدت دوره طرح تعهد خدمت برخی از همکاران ما در حوزه سلامت باید کاهش می‌یافت و یا باید جابجا می‌شدند. همچنین گزارش‌های مربوط به سقط جنین غیرقانونی در مراکز درمانی و یا عدم رضایت مادران باردار نسبت به سقط، به این خط از سامانه ۱۹۰ مربوط می‌شود.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: گزارش‌های مربوط به مشکلات قانون جوانی جمعیت بلافاصله توسط معاونت‌های مربوطه و همچنین واحدهای بازرسی دانشگاه‌های علوم پزشکی بررسی و نتایج آن به تماس گیرندگان اطلاع داده می‌شود. خوشبختانه برای بسیاری از موارد سقط جنین غیرقانونی و یا تمام مواردی که مادران باردار، مخالف سقط جنین بوده اند، اقدامات لازم انجام و از سقط جنین، پیشگیری شده است.

 رحیم نیا ادامه داد: تصاویر تولد نوزادانی که با پیگیری سامانه ۱۹۰ و وزارت بهداشت از سقط نجات یافته اند برای ما ارسال شده که به عنوان آلبوم افتخار وزارت بهداشت در راستای حفظ نفوس و رشد جمعیت، ماندگار شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha