کد خبر 254082
۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۵

روایت خزعلی از حساسیت آیت‌الله رئیسی به مساله «فساد»

روایت خزعلی از حساسیت آیت‌الله رئیسی به مساله «فساد»

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ضمن بیان اینکه آیت‌الله رئیسی به شدت به مساله «فساد» حساس بوده و در برابر آن ایستادگی می‌کرد گفت: «مبارزه با فساد» شعار شهید جمهور بود اما گلایه داشتند از اینکه مسائلی همچون جای دبش و ... که مربوط به دولت نبود و حتی دولت در برابرش ایستاد، چرا باید به نام دولت تموم شود؟

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در برنامه شهید جمهور با تاکید بر اینکه آیت ‌الله رئیسی یکی از کسانی بود که به شدت در مقابل فساد حساس و در مقابل آن می‌ایستاد اظهار کرد: آیت‌الله رئیسی از بسیاری مواردی (فساد) که شاید از قبل دولت وی صورت گرفته اما ایشان و یا وزرای‌شان آن را کشف کرده و در مقابلش ایستادگی کرده و نگذاشتند ادامه یابد، ناراحت می‌شدند که چرا به دولت سیزدهم نسبت داده می‌شود.

وی ادامه داد: رئیس جمهور شعاری داده بودند و معتقد بودند باید صادق‌الوعد باشند و در مقابل فساد بایستند.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه وقتی رئیس جمهور می‌دیدند مساله‌ای به دولت ایشان نسبت داده می‌شود در حالیکه خود دولت آن را کشف کرده و اجازه نداده ادامه یابد، آزرده خاطر شده و گلایه می‌کردند که چرا دوستان نمی‌روند درست دفاع و تببین کنند گفت: ایشان می‌گفتند چرا چیزی که از فولاد مبارکه تا چای دبش و ..  که مربوط به دولت نیست اما دولت در برابرش می‌ایستد و جلوی آن را می‌گیرد باید به نام دولت تموم شود؟ و چرا شعار «مبارزه با فساد» ما نباید دیده شود در حالیکه خودمان جلودار و سردمدار این حرف هستیم.

خزعلی در ادامه در خصوص شهید امیر عبداللهیان گفت: آقای عبداللهیان می‌گفتند ایشان(همسرم) رئیس بنده هستند و همواره نگاهی محبت آمیز و محترمانه بین ایشان و همسرش وجود داشت و رابطه بین آنها مشهود بود. 

وی با بیان اینکه امیر عبداللهیان وزیر تراز جمهوری اسلامی بودند و اخلاق، تواضع، علم، دانش، حکمت، دوراندیشی، مدیریت و تدبیر ایشان قابل بررسی است گفت: ایشان می‌دانستند در کجا باید با شدت و حدت برخورد و قوت و قدرت را نشان دهند و در کجا با ملاطفت و دوستی همسایگان را همراه کنند و جبهه متحدی را تشکیل دهند؛ همه اینها نشان از درایت بسیار خوب ایشان داشت.

معاون زنان رئیس جمهور با تاکید بر اینکه همه شاهد هستیم هم اکنون وضعیت کشورمان در جهان طوری‌است که با احترام و ترس از ایران یاد می‌شود گفت: کشورهای دیگر حواسشان هست که ایران قدرتی بزرگ است لذا باید ملاحظه کرده و هرگونه سخن نگویند و حتی جرات نکنند بگویند که «گزینه‌ها روی میز است»؛ ملاحظه کرده و بگویند «ما نبودیم و ما تقصیر نداریم»؛ چرا که ایران قدرتی است که بر مبنای ارزش‌های خود ایستاده و برای ارزشهای خود احترام قائل است.

خزعلی ادامه داد: این در حالیست که هیچوقت هم ما (ایران) نه می‌خواهیم تجاوزی کنیم به کسی و نه زورگویی کنیم و همه اینها احترام می‌آورد؛ از مظلوم دفاع و در برابر ظلم می‌ایستد و از چیزی هم نمی‌ترسد و حق را هم می‌گوید. خیلی کشورها ملاحظه‌کار هستند تا ببینند شرایط چگونه هست. این روحیه امیر عبداللهیان بود و دفاعی که کشور از مقاومت کرد، دفاعی که از ارزش‌ها و قدرت ایران کرد و حرکتی که در این مدت زمان کم در جهان ایجاد کرد؛ الان همه می بینیم که با عظمت و تعظیم نسبت به ایران برخورد می‌کنند و این بی‌نظیر است.

وی در ادامه به نگاه امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران به حوزه زنان نیز اشاره‌ای داشت و اظهار کرد: در حوزه زنان برخی مواقع برای هماهنگی‌هایی خدمت ایشان بودیم چرا که سرشان خیلی شلوغ و در سطح بین‌اللمل مشغله فراوانی داشتند. ایشان بدلیل سفرها حضور کمتری در هیات دولت داشتند اما با این حال حمایتها و سفارش‌های خوبی داشتند و گاهی معاونان وزارت خارجه به ما مراجعه و می‌گفتند ما آمده‌ایم چون آقای عبداللهیان خیلی سفارش کرده‌اند و گفته‌اند بیاییم تا مسائل زنان روی زمن نماند.

وی ادامه داد: خودشان(وزیر خارجه) برنامه‌ خاصی را مطرح کرده‌ بوند تا زنان بتوانند این برنامه دوره‌ای را برای کشورهای مختلف داشته باشند که تلاش می‌کردیم بخش عمده‌ای را به صورت مجازی برگزار کنیم چرا که برخی مواقع شرایط سفر برای ما فراهم نبود لذا بیشتر به صورت مجازی با کشورهای مختلف ارتباط می‌گرفتیم و یا نشستهایی را با هیات‌های مختلفی که ایران می‌آمدند داشتیم. ارتباطات زیادی را با وزرای کشورهای آفریقایی، آمریکای لاتین، خاورمیانه و شرق آسیا داشتیم؛ یکی از این برنامه‌ها که با استقبال مواجه شد، زنان ضد فساد بود که پاکستان بعد از طرح ما آن را اجرایی و سپس گزارش دادند که چقدر توانسته‌اند موفق باشند. دیگری نیز بحث تعهد به خانواده بود که رئیس جمهور در سازمان ملل مطرح و آن را پیگیری کردیم، پیش نویسش آماده و هفته گذشته به مناسبت روز بین‌المللی خانواده خدمت رئیس جمهور ارسال کردیم. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha