کد خبر 254074
۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۸

با اعلام وزیر راه و شهرسازی:

۶۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در ۳ استان به بهره‌برداری می‌رسد

۶۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در ۳ استان به بهره‌برداری می‌رسد

وزیر راه و شهرسازی گفت: ۶۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در سه استان تهران، یزد و سیستان و بلوچستان در هفته جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش گروه اقتصادی حیات؛ «مهرداد بذرپاش» وزیر راه و شهرسازی در حاشیه برگزاری هفدهمین نشست شورای عالی مسکن که امروز (شنبه، پنجم خرداد) به ریاست «محمد مخبر» سرپرست ریاست جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: بیش از ۲ میلیون ۶۰۰ هزار واحد در قالب طرح نهضت ملی مسکن در حال ساخت است.

وی افزود: این هفته نزدیک به ۶۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در سه استان تهران، یزد و سیستان و بلوچستان به بهره برداری می‌رسد و تقدیم مردم این سه استان می شود که نشان می‌دهد راه و مسیر شهید رئیسی ادامه دارد و متوقف نمی‌شود.

وزیر راه و شهرسازی بیان‌داشت: در سال ۱۴۰۲ رکورد صدور پروانه ساختمان در بافت فرسوده با صدور ۹۲ هزار پروانه در کشور شکسته شد و در مجموع از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون بیش از ۲۷۷ هزار پروانه در بافت فرسوده صادر شده است.

بذرپاش با اشاره به قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها که از مجلس شورای اسلامی به دولت ابلاغ شد و در دستور کار قرار گرفت، گفت: به شورای مسکن استان ها اختیار داده شد که سقف اجاره بها را طبق این قانون تعیین و به شورای عالی مسکن اعلام کنند تا در مدت یک هفته پاسخ به آنها داده شود و شاهد مداخله منظم و قانونی در بازار مسکن باشیم.

کاهش تورم نقطه به نقطه بخش مسکن در اردیبهشت ماه

وی یادآور شد: طبق اعلام رئیس‌کل بانک مرکزی، تورم نقطه به نقطه اردیبهشت ماه در بخش مسکن کاهشی است و امیدوارم این روند کاهشی ادامه یابد.

سرمایه بانک مسکن ۱۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن خاطرنشان‌کرد: بحث تامین مالی یکی از گلوگاه‌های مسکن است و مشکلاتی در این زمینه وجود داشت که ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای افزایش سرمایه بانک مسکن در قانون بودجه ۱۴۰۳ دیده و مقرر شد از طریق انتشار اوراق تامین و به پروژه‌های نهضت ملی مسکن تزریق شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha