کد خبر 254067
۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۰

معاون وزیر آموزش‌وپرورش خراسان رضوی اعلام کرد:

افتتاح ۳۲ هزار کلاس درس با حمایت شهید جمهور

افتتاح ۳۲ هزار کلاس درس با حمایت شهید جمهور

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: طی ۱۰۱۷ روز فعالیت دولت سیزدهم قریب به ۳۲ هزار کلاس درس با حمایت های رئیس جمهور در سفرهای استانی به دانش آموزان عزیز هدیه شده است.

به گزارش گروه  استانی حیات؛ حمیدرضا خان محمدی در آئین گرامیداشت یاد شهدای خدمت در مشهد در محل اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی، اظهار کرد: رئیس جمهور از جنس مردم بود و عاشقانه و خالصانه خدمت می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور مدال نوکری حضرت رضا (ع) را بر گردن داشت، افزود: این اتفاق ضایعه سنگین و تلخی بود که برای ایشان عاقبت بخیری را به دنبال داشت، هرچند این غم برای ما بسیار سنگین و غیر قابل باور بود اما همان لحظات اول فرمان رهبر عزیزمان که همواره به موقع و با صلابت ورود می‌کنند این بود که امورات طبق قاعده و نظم قبلی انجام شود، چرا که ایشان تجربه اول انقلاب را دارند.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور اذعان کرد: طی 1017 روز فعالیت دولت سیزدهم قریب به 32 هزار کلاس درس با حمایت های رئیس جمهور در سفرهای استانی به دانش آموزان عزیز هدیه شده است.

 خان محمدی ادامه داد: در ابتدای انقلاب همه هیئت دولت را به شهادت رساندند.در جنگ هم همه‌ی دنیا علیه ما بودند و در نهایت به وعده صادق رسیدیم و اسرائیل که برای همه دنیا تهدید بود زیر موشک‌های ما به انزوا کشیده شد.

وی بیان کرد: خانواده و نزدیکان آیت الله رئیسی با همه تالم خاطری که داشتند از ما همان اقتداری را خواستند که حضرت آقا در دیدار با خانواده شهدا انتظار داشتند؛ ایشان فرمودند "نظام در بهترین وضعیت خود از حیث اقتصادی، سیاسی و منطقه‌ای قرار دارد و این اتفاق بی‌حکمت نبوده است و حکمت‌هایی دارد که شاید بعدها متوجه آن شویم ،باید بر خود ببالید که رئیس جمهوری از خطه شما شبانه روز در حال خدمت بود و آرام و قرار نداشت.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: طی 1017 روز حدود 32 هزار کلاس درس با حمایت شهیدجمهور رئیسی عزیز در سفرهای استانی افتتاح شد و ایشان تنها رئیس جمهوری بودند که در مراسم افتتاح مدارس حضور داشتند.

خان محمدی ادامه داد: سیدالشهدای خدمت همواره از خیرین مدرسه ساز قدردانی و از آنان به عنوان الگو یاد می‌کردند ایشان در جلسه با خیرین با دقت به صحبت‌های آنها گوش می‌دادند و تمامی موارد را پیگیری می‌کردند و این راهی است که ما باید ادامه دهیم همانطور که ویژگی همه همکاران ما با تاسی از رئیس جمهور تغییر کرده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور ابراز کرد: 70 هزار کلاس درس در سال گذشته بهسازی شده است، 32 هزار کلاس درس افتتاح شده است، گرمایش 10 هزار کلاس درس استانداردسازی شده و 7 میلیون متر مربع ایزوگام انجام شده است و این راه ادامه دارد.

وی، تصریح کرد: اعتبارات ما در برنامه هفتم دو تا دو و نیم برابر خواهد شد گرچه هنوز مصوب نشده است اما این می‌طلبد که همان مسیر ایثار و گذشت و حل مسئله را دنبال کنیم.

خان محمدی در پایان با توجه به سیل اخیر در شهر مشهد، خاطرنشان کرد: شما در اداره کل نوسازی با تلاش و ایثار خود قاب زیبایی را به تصویر کشیدید و خداوند را شاکریم که چنین همکارانی داریم. امیدوارم بتوانیم با تلاش و کار شبانه روزی رهرو راه این شهدا باشیم.

مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی نیز اظهارداشت: با همکارانمان در اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی عهد بستیم تا به آخرین فرمایشات شهید جمهور حضرت آیت ا... سید ابراهیم رئیسی یعنی تسهیل، تسریع، تکریم و تبیین با تمام قوا عمل کنیم.

جاسم حسین پور، گفت: طبق دستور و فرمایشات مقام معظم رهبری که نباید این ضایعه هیچ خللی به مدیریت جاری کشور وارد کند ما هم در بخش عمرانی آموزش و پرورش استان خراسان رضوی پیمان بستیم تا دستور مقام معظم رهبری را اجابت کنیم و بیش از پیش در عرصه خدمت رسانی تلاش کنیم.

وی ادامه داد، تلاش خواهیم کرد تا فرمایشات آیت الله رئیسی را در ویدیو کنفرانسی که در روزهای نخست سال برگزار شد و آن را در چهار کلمه جمع‌بندی کردم یعنی تسهیل، تسریع، تکریم و تبیین در ادامه راه دنبال کنیم که این لازمه پیشرفت کار و امید و آرزوی این دولت بود.

حسین پور، عنوان کرد: ما عهد بستیم که از این به بعد کار را تسهیل و روان بکنیم، عهد بستیم که همه مراجعان را بیش از پیش تکریم کنیم و عهد بستیم که عملکرد خود را تبیین کنیم و در این راستا از روز دانش آموز تا روز معلم هر سه شنبه یک پروژه افتتاح کردیم که این یکی از بی‌نظیرترین تبیین‌ها در سال‌های اخیر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم همه ما رهروی راه شهدا باشیم و در مسیر تعلیم و تربیت و رسالت ائمه اطهار(ع) بتوانیم انجام وظیفه کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha