کد خبر 253990
۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۴

ابراز همدردی و تسلیت مقامات در مالزی به شهدای خدمت

ابراز همدردی و تسلیت مقامات در مالزی به شهدای خدمت

رئیس مجلس نمایندگان مالزی و حکمران ایالت «ملاکا» در این کشور با حضور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور دفتر یادبود شهدای خدمت را امضا کردند.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ داتو سری جوهری بن عبدول رئیس مجلس نمایندگان مالزی امروز جمعه چهارم خرداد، با حضور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور دفتر یادبود شهدای خدمت را امضا کرد

رئیس مجلس نمایندگان مالزی مراتب تسلیت و همدردی خود و همکارانش در مجلس را بخاطر شهادت ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و همراهان ایشان در سانحه هوایی ابراز نمود و فقدان این عزیزان را ضایعه دردناکی برای مردم ایران برشمرد.

وی در گفتگو با ولی اله محمدی سفیر کشورمان ابراز اطمینان کرد که مدیران و مقامات جمهوری اسلامی ایران میتواند شرایط فعلی کشور را بخوبی مدیریت کنند. ایشان آمادگی مجلس نمایندگان مالزی را برای ادامه همکاریهای پارلمانی با دوره جدید مجلس شورای اسلامی ایران اعلام کرد. وی هنگام ترک محل دفتر یادبود، ازحاضران در اتاق درخواست نمود برای این شهدای عزیر فاتحه بخوانند.

علاوه بر رئیس مجلس نمایندگان مالزی، نماینده ویژه سلطان ایالت پاهانگ (پادشاه قبلی مالزی تا ۲۰۲۴) با حضور در محل سفارت و امضای دفتر یادبود، پیام تسلیت سلطان پاهانگ را تسلیم سفیر کشورمان نمود. همچنین داتو محمد عزمی عبدالحمید رئیس شورای مشوراتی سازمانهای غیردولتی اسلامی مالزی، سرلشگر داتو حاج یعقوب بن حاج سمیران رئیس موسسه دفاع و امنیت مالزی به همراه تعدادی از افسران ارشد نظامی، تون محمد یانی بن داوود معاون دبیرکل وزارت دفاع مالزی و تعدادی از شخصیتهای سیاسی و حزبی و نمایندگان سازمانهای غیردولتی با حضور در سفارت، دفتر یادبود شهدای خدمت را امضا کردند.

ابراز همدردی و تسلیت حکمران ایالت «ملاکا» در مالزی به شهدای خدمت

تان سری سیتا دکتر حاجی محمد علی بن محمد رستم حکمران ایالت «ملاکا» (نماینده پادشاه مالزی)، نیز روز گذشته در روز دوم بازگشایی دفتر یادبود در محل سفارت کشورمان در مالزی، با حضور در سفارت دفتر یادبود شهدای خدمت را امضا نمود.

ایشان بعد از امضای دفتر یادبود در دیدار با ولی اله محمدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی مراتب تسلیت و همدردی خود را به دولت و ملت ایران اعلام کرد. ایشان تاکید نمود که خبر شهادت آیت الله رئیسی و همراهان ایشان باعث تالم خاطر ایشان و نزدیکان وی شده است. ایشان از خداوند برای این رفتگان طلب مغفرت و بخشش نموده و ابراز امیدواری کرد که جایگاه آنان در بهشت باشد. وی با ابراز تاسف از اینکه نتوانست برای بازدید از نمایشگاه اخیر اکسپو تهران به کشورمان سفر کند، ابراز امیدواری کرد در آینده سفری به ایران داشته باشد و از نزدیک با توانمندی های کشورمان آشنا شود.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی هشتمین رئیس جمهور اسلامی ایران عصر یکشنبه (۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳) در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شد و به همراه حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و دیگر همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل آمد.

حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز و مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و تعدادی از محافظان و خدمه بالگرد، از سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهور بودند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha