کد خبر 253985
۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۸

بررسی مسیر بوکسورهای کشورمان برای دریافت بلیت پاریس

بررسی مسیر بوکسورهای کشورمان برای دریافت بلیت پاریس

مرحله آخر رقابت‌های بوکس گزینشی المپیک از امروز در تایلند آغاز شد و ۷ بوکسور کشورمان آخرین شانس خود را برای دریافت بلیت پاریس امتحان خواهند کرد.

به گزارش گروه ورزشی حیات؛ در آغاز مرحله دوم و آخر رقابت‌های گزینشی بوکس المپیک ۲۰۲۴ پاریس صبح امروز( جمعه ۴ خرداد ماه) در شهر بانکوک کشور تایلند، دانیال شه‌بخش تاریخ‌ساز بوکس ایران در گام نخست موفق به شکست حریفی از لیبی شد.

این مسابقات آخرین شانس کسب سهمیه برای بوکسورهای کشورمان است و تیم ملی با ترکیب هفت نفره آخرین شانس خود را امتحان خواهد کرد. با توجه به سهمیه‌های توزیع شده در مراحل گذشته مسابقات و رویدادهای قاره‌ای، سهمیه‌ها در اوزان مختلف متفاوت خواهد بود و در هر وزن بین ۳ تا ۵ بوکسور در نهایت موفق به دریافت سهمیه خواهند شد. 

در وزن ۵۱ کیلوگرم، مهدی پرویزی نماینده کشورمان برای کسب سهمیه باید در میان چهار نفر برتر مسابقات قرار بگیرد. پرویزی با توجه به جدول ۵۱ نفره این وزن نیاز به کسب سه پیروزی دارد تا سهمیه خود را قطعی کند.

دانیال شه‌بخش در وزن ۵۷ کیلوگرم کار بسیار سختی برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس خواهد داشت. در وزن شه‌بخش ۶۳ بوکسور حضور دارند و نماینده کشورمان تنها در صورت حضور در میان سه نفر برتر و کسب نشان برنز موفق به دریافت بلیت پاریس خواهد شد. شه‌بخش علاوه بر پیروزی امروز خود مقابل نماینده لیبی به چهار پیروزی دیگر برای کسب سهمیه نیاز دارد.

در وزن ۶۳.۵ کیلوگرم ۵ بوکسور شانس دریافت سهمیه المپیک را خواهند داشت. علی حبیبی‌نژاد برای کسب سهمیه نیاز به ۴ پیروزی در جدول ۶۵ نفره این وزن دارد، اما با توجه به قرعه‌کشی صورت گرفته به نظر شانسی برای دریافت سهمیه نخواهد داشت.

کسری طهماسبی در وزن ۷۱ کیلوگرم به رقابت با ۷۰ بوکسور خواهد پرداخت تا شانس خود را برای حضور در میان ۵ نفر برتر مسابقات امتحان کند. با توجه به اینکه در این وزن ۵ نفر شانس دریافت سهمیه خواهند داشت، طهماسبی باید حداقل موفق به کسب ۴ پیروزی شود.

در وزن ۸۰ کیلوگرم، ۵۶ بوکسور به رقابت خواهند پرداخت و میثم قشلاقی شانس شماره یک بوکس ایران برای کسب سهمیه باید موفق به دریافت مدال برنز و حضور در میان سه نفر برتر مسابقات شود تا مسافر المپیک ۲۰۲۴ پاریس شود. قشلاقی با ۵ پیروزی می‌تواند این اتفاق مهم را رقم بزند.

وزن ۹۲ کیلوگرم مسابقات با حضور ۴۲ بوکسور برگزار خواهد شد. در این وزن ۴ نفر برتر موفق به دریافت سهمیه خواهند شد و علی نجفی برای حضور در میان چهار نفر برتر نیاز به کسب ۴ پیروزی دارد.

روزبه صفری در وزن ۹۲+ کیلوگرم به رقابت با ۳۴ بوکسور می‌پردازد. وزنی که خلوت‌ترین وزن مسابقات است و در نهایت ۴ بوکسور موفق به سهمیه خواهند شد. صفری در صورت کسب ۳ پیروزی موفق به کسب سهمیه و یک اتفاق مهم خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha