کد خبر 253647
۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۸

مروری بر روند خدمتی شهدای خلبان آشیانه جمهوری اسلامی

مروری بر روند خدمتی شهدای خلبان آشیانه جمهوری اسلامی

گزیده‌ای از روند خدمتی و پیشینه شهدای خلبان آشیانه جمهوری اسلامی در پایگاه اطلاع رسانی ارتش منتشر شد.

به گزارش گروه سیاسی حیات، گزیده‌ای از روند خدمتی و پیشینه شهدای خلبان آشیانه جمهوری اسلامی در پایگاه اطلاع رسانی ارتش منتشر شد.

بر اساس این گزارش، یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ بالگرد حامل رییس جمهوری اسلامی ایران و همراهانش که برای بازدید از سد خدا آفرین و افتتاح چندین طرح ملی و استانی به آذربایجان شرقی رفته بودند، به علت شرایط نامساعد آب و هوایی، دچار سانحه شد و تمام سرنشینان بالگرد به شهادت رسیدند. در این سانحه هوایی، آیت‌سید ابراهیم رییسی رییس جمهور و همراهان او از جمله امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه، آیت‌الله آل هاشم امام جمعه تبریز، مالک رحمتی استاندار آذربایجان‌شرقی و همچنین سردار سید محمدمهدی موسوی، فرمانده یگان حفاظت نهاد ریاست‌جمهوری و خلبانان و کادر پرواز بالگرد به شهادت رسیدند.

گروه پروازی رییس‌جمهور در این پرواز از آشیانه جمهوری اسلامی ایران بودند که متعلق به نیروی هوایی ارتش بود. در ادامه، زندگی این عزیزان را بیشتر بشناسید.

سوابق خدمات و فعالیت‌های کادر پروازی شهادت

امیر سرتیپ دوم خلبان سید طاهر مصطفوی خلبان اصلی پرواز رییس‌جمهور با تخصص خلبانی بالگرد ۲۱۴ با ۲۰۰۰ ساعت پرواز بود. او ۲۰ شهریور ۱۳۴۸ در شهرستان گنبد کاووس در استان گلستان چشم به جهان گشود. از این شهید عزیز دو دختر و یک پسر و یک نوه به یادگار مانده است. یگان خدمتی وی نیز آشیانه جمهوری اسلامی ایران بود. پرواز نام پدر میراحمد وی دارای دو دختر و یک پسر و یک نوه بود او در استان گلستان شهرستان گنبد کاووس در ۲۰ شهریور سال ۱۳۴۸ به دنیا آمد. تخصص وی خلبان هلیکوپتر ۲۱۴ بود که در آشیانه جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کرد و یگانه خدمتی او بود.

امیر سرتیپ دوم خلبان محسن دریانوش کمک خلبان پرواز رییس‌جمهور است که ۲۲ مهر ۵۹ در شهرستان نجف آباد اصفهان چشم به جهان گشود. او در سال ۱۳۷۸ وارد خدمت نیروی هوایی ارتش شده بود. دو فرزند پسر از این شهید عزیز به یادگار مانده است. امیر خلبان محسن دریانوش در کارنامه خدمتی خود دارای ۱۴۵۰ ساعت پرواز است.

سرهنگ دوم فنی بهروز قدیمی با تخصص الکترومکانیک، ۱۰ آذر ماه سال ۵۸ شهرستان ابهر در استان زنجان چشم به جهان گشود و ۲۵ شهریور ۷۴ وارد نیروی هوایی ارتش شد. او در پایگاه‌های شکاری همدان، چابهار، مهرآباد و آشیانه جمهوری اسلامی ایران خدمت کرده بود. دو فرزند پسر از این شهید عزیز به یادگار مانده است. سرهنگ دوم فنی بهروز قدیمی دارای ۷۲۰ ساعت پرواز بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha