کد خبر 253594
۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۳

رئیس دیوان عالی کشور:

شهادت آیت‌الله رئیسی در انسجام ملت تأثیر چشمگیری خواهد داشت

شهادت آیت‌الله رئیسی در انسجام ملت تأثیر چشمگیری خواهد داشت

رئیس دیوان عالی کشور گفت: شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانش در انسجام و حضور مردم پای صندوق‌های رأی و ایجاد وحدت تأثیر چشمگیری خواهد داشت.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در جلسه هیئت عمومی دیوان عالی کشور با اشاره به شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی و همراهانش اظهار داشت: دهه پر خیر و برکت کرامت را در حالی پشت سر گذاشتیم که خاتمه آن با حادثه مولمه و غم انگیزی رقم خورد که برای ملت ایران بسیار تلخ و جانکاه است، اما در تاریخ اسلام از این حوادث جانکاه فراوان داشته و داریم که هر کدام دارای آثار و برکات فراوانی بوده است.

رئیس دیوان عالی کشور تصریح کرد: در تاریخ اسلام، واقعه عاشورا اعظم المصائب بود، اما اگر عاشورا نبود، امروز نامی از اسلام، قرآن و ولایت در میان نبود.

منتظری افزود: ملت ایران در تاریخ ۴۵ ساله انقلاب اسلامی حوادث بسیار تلخی همچون جنگ تحمیلی، ترورهای ناجوانمردانه و حادثه حزب جمهوری و شهادت حاج قاسم سلیمانی را پشت سر گذاشته و هزینه‌های سنگینی برای سربلندی اسلام، قرآن و تداوم انقلاب داده است و شهیدان والامقام بسیاری جان خود را برای دفاع از اسلام و نظام در طبق اخلاص گذاشته‌اند.

رئیس دیوان عالی کشور با بیان اینکه ملت ایران سرمایه‌های گرانبها و ارزشمندی را برای استمرار و تداوم انقلاب داده است؛ گفت: حضرت امام خمینی (ره) در پی شهادت استاد شهید مطهری در قسمتی از سخنرانی خود فرمودند بکُشید ما را؛ ملت ما بیدارتر می‌شود. ما از‏‎ ‎‏مرگ نمی‌ترسیم.

وی ادامه داد: ممکن است خداوند در پشت پرده این حادثه تلخ، تقدیری برای اسلام عزیز و نظام مقدر کرده باشد که مستلزم یک هزینه است و اگر با دید منطقی و عقلانی به این حوادث نگاه کنیم خواهیم دید هر حادثه با همه تلخی هایش آثار و برکات فراوانی برای نظام اسلامی داشته است.

منتظری با اشاره به شخصیت خدوم و خدمتگزار شهید آیت‌الله رئیسی تصریح کرد: آیت‌الله رئیسی بیشتر عمر خدمت خود را در دستگاه قضا گذراند و در مقاطع و مسئولیت‌های دادیاری تا ریاست قوه قضاییه خالصانه خدمت کرد، بنده از نزدیک با ایشان همکاری داشتم و شاهد بودم که با روحیه خستگی ناپذیر خویش تلاش‌های بسیاری برای ایجاد تحول در قوه قضاییه کرد.

وی ادامه داد: شهید آیت‌الله رئیسی در راه ارتقای قوه قضاییه و تهیه سند تحول قضایی انگیزه و اهتمام بسیاری به خرج داد و بیشترین خدمات وی مربوط به زمانی بود که در قوه قضاییه مسئولیت داشت و در کمتر از ۳ سال که از عمر ریاست جمهوری‌اش می‌گذشت آنچه در توان داشت در طبق اخلاص گذاشت و مردم همه شاهد تلاش‌های خستگی ناپذیرش بودند.

رئیس دیوان عالی کشور افزود: یکی از پربرکت‌ترین دوران خدمت شهید آیت الله رئیسی در آستان قدس رضوی رقم خورد و برنامه‌های ارزشمندی که ملموس و مشهود بود با روحیه جهادی این شهید عزیز به سرانجام رسید.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری تصریح کرد: همانگونه که شهادت حاج قاسم سلیمانی آثار و برکات زیادی برای کشور به ارمغان آورد، شهادت آیت الله رئیسی نیز موجب انسجام و وحدت ملی خواهد شد و ان شاء الله ملت انقلابی ایران در روز هشتم تیر ماه بسیار پرشورتر از انتخابات اخیر پای صندوق‌های رأی حاضر خواهند شد.

رئیس دیوان عالی کشور در پایان گفت: ملت ایران در پی این حادثه، غمگین و محزون است، اما تسلیم امر الهی است، این ملت قدرشناس کسانی است که صادقانه برای نظام خدمت می‌کنند و شهادت آیت الله رئیسی و همراهانش در انسجام و حضور مردم پای صندوق‌های رأی و ایجاد وحدت تأثیر چشمگیری خواهد داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha