کد خبر 253583
۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۱

سهمیه المپیک کایاک به علی آقامیرزایی رسید

سهمیه المپیک کایاک به علی آقامیرزایی رسید

علی آقامیرزایی به عنوان نماینده کایاک ۱۰۰۰متر ایران در المپیک ۲۰۲۴ پاریس انتخاب شد.

به گزارش گروه ورزشی حیات؛ قایقرانی آب‌های آرام موفق به گرفتن دو سهمیه در ماده کانو و کایاک یک‌نفره مردان شد. این دو سهمیه به نام کشور است از این رو قرار بود مسابقه انتخابی بین مدعیان داخلی برگزار شود تا در نهایت از میان آنها یک نفر راهی پاریس شود.

در بخش کایاک، سه نفر قراربود که با هم مسابقه بدهند و برنده آنها هشتم خرداد با علی آقامیرزایی رقابت کند و در نهایت یک نفر از آنها راهی  پاریس شود. اما هر سه ورزشکار از مسابقه انتخابی اول انصراف دادند و به این ترتیب علی آقامیرزایی به عنوان نماینده ایران در کایاک ۱۰۰۰متر المپیک پاریس رقابت خواهد کرد.

آقامیرزایی دومین المپیک متوالی خود را تجربه می‌کند. او در المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز حضور داشت.

رضا صابونچی دبیر فدراسیون قایقرانی درباره انصراف دیگر قایقرانان از انتخابی المپیک کایاک گفت: انتخابی المپیک کایاک سه کاندیدا داشت و برنده آنها قراربود با علی آقامیرزایی رقابت کند. پیش از این سپهر ساعتچی به دلیل آسیب‌دیدگی انصراف داده بود. پیمان قویدل نیز اعلام کرد تخصصش روی کایاک ۵۰۰ متر است و ترجیح داد برای مسابقات دیگر آماده شود. عباس حسینی هم اعلام کرد مسابقات آسیایی و جهانی زیر ۲۳ سال را دارد و می ‌خواهد تمرکزش را روی آن مسابقات بگذارد.

او ادامه داد: به این ترتیب علی آقامیرزایی به المپیک می‌رود و در کانو نیز سه کاندیدا حضور دارند که انتخابی می‌گذاریم و برنده آنها با محمد نبی رضایی رقابت خواهد کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha