کد خبر 253524
۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۰

در جلسه امروز شورای شهر تهران مطرح شد؛

پیشنهاد تغییر نام بزرگراه شهید سلیمانی به شهید رئیسی

پیشنهاد تغییر نام بزرگراه شهید سلیمانی به شهید رئیسی

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا گفت: درخواست دارم بزرگراه شهید سلیمانی به نام شهید رئیسی تغییر نام دهد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی حیات؛ نرجس سلیمانی رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر، در دویست‌ و سی‌و هشتمین جلسه علنی این شورا، گفت: بنده به عنوان فرزند شهید سلیمانی و عضو شورا درخواست دارم بزرگراه شهید سلیمانی به نام شهید رئیسی تغییر نام دهد.

همچنین مهدی چمران رئیس شورای شهر با بیان اینکه معبر مناسبی به نام شهید رئیسی نامگذاری شود، تصریح کرد: از پیشنهاد شما قدردانی می‌کنم اما این عملی نیست شهدا جایگاه خود را دارند و البته ارزش و جایگاه شهدا به بزرگی و طول خیابانی که به نام آنها نام‌گذاری می‌شود، نیست. آنها جایگاه و ارزش بسیار بالایی دارند به گونه‌ای که تصور می‌کنم اولین کسی که به استقبال شهید رئیسی رفته است، شهید رجایی رفته است.

احمد صادقی، رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران، در پیشنهادی عنوان کرد: پیشنهاد می‌شود با بررسی این یک فوریت، معبری نیز به نام «شهید امیرعبدالهیان» نامگذاری شود.

مهدی پیرهادی، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا با بیان اینکه آیت الله رئیسی، سمبل اخلاص، مردمی بودن و پشتکاربود؛ گفت: معابری نیز باید به نام دیگر شهدای این حادثه نامگذاری شود که هریک از آنها از افتخارات ما بوده اند؛ نباید فردی در این میان از قلم بیفتد.چمران در واکنش به این پیشنهاد با بیان اینکه نامگذاری معابر به نام سایر عزیزان نیز انجام خواهد شد؛ تصریح کرد: همه شهدا دارای مقام و مرتبه بزرگ برای ما محسوب می شوند. اما بنابر اولویت و اهمیت، یک فوریت نامگذاری یک معبر به نام شهید رئیسی تصویب خواهد شد و نامگذاری سایر معابر در نوبت خود بررسی می شود.وی همچنین در خصوص خصوصیت های این شهدا تصریح کرد: اولین فردی که امسال عید نوروز را به بنده تبریک گفت؛ شهید امیر عبداللهیان بود. تمام این شهدا از انسان های متواضعی بودند که باید به طور مفصل به خدمات آنها پرداخت.

چمران در واکنش به این پیشنهاد با بیان اینکه نامگذاری معابر به نام سایر عزیزان نیز انجام خواهد شد؛ تصریح کرد: همه شهدا دارای مقام و مرتبه بزرگ برای ما محسوب می شوند. اما بنابر اولویت و اهمیت، یک فوریت نامگذاری یک معبر به نام شهید رئیسی تصویب خواهد شد و نامگذاری سایر معابر در نوبت خود بررسی می شود. وی همچنین در خصوص خصوصیت های این شهدا تصریح کرد: اولین فردی که امسال عید نوروز را به بنده تبریک گفت؛ شهید امیر عبداللهیان بود. تمام این شهدا از انسان های متواضعی بودند که باید به طور مفصل به خدمات آنها پرداخت.

گفتنی است، در این نشست اعضای شورای اسلامی شهر تهران با حداکثر آرا (۲۱) رأی یک فوریت نام‌گذاری معبری در تهران به نام شهید آیت‌الله رئیسی را به تصویب رساندند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha