کد خبر 253520
۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۴:۱۴

تغییرات رژیم غذایی ممکن است به درمان فشار خون ریوی کمک کند

تغییرات رژیم غذایی ممکن است به درمان فشار خون ریوی کمک کند

حدود یک درصد از جمعیت جهان با فشارخون ریوی زندگی می‌کنند که در حال حاضر هیچ درمانی ندارد اما تغییرات رژیم غذایی ممکن است به درمان فشار خون ریوی کمک کند.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، محققان می‌گویند تغییرات رژیم غذایی که اسیدهای آمینه گلوتامین و سرین را محدود می‌کند ممکن است به کُند کردن پیشرفت بیماری و بهبود اثربخشی داروهای فعلی کمک کند.

محققان تخمین می‌زنند که حدود ۱٪ از جمعیت جهان با فشار خون ریوی زندگی می‌کنند؛ وضعیتی که باعث فشار خون بالا در رگ‌های خونی در ریه‌ها می‌شود.

در حال حاضر هیچ درمانی برای فشار خون ریوی وجود ندارد. گزینه‌های درمانی شامل دارو، جراحی و تغییر سبک زندگی می‌توانند به مدیریت علائم و طولانی‌تر کردن عمر فرد کمک کنند.

«استفن چان»، نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگاه پیتسبورگ، گفت: «بر خلاف تصور غلط رایج، فشار خون ریوی یک بیماری شایع با گزینه‌های درمانی محدود است. به این ترتیب، هنوز یک نرخ مرگ و میر ۵۰ درصدی در عرض ۵ تا ۸ سال پس از تشخیص وجود دارد. در حالی که اخیراً درمان‌های هیجان‌انگیز جدیدی برای درمان فشار خون ریوی تأیید شده‌اند، ما تا راه درمان فاصله داریم و بیماران ما به دنبال درمان‌های بهتر برای کاهش میزان مرگ و میر و بهبود کیفیت زندگی هستند.»

چان گفت: «زمانی که مشاهده کردیم سلول‌های بیمار به نام فیبروبلاست‌ها رگ‌های خونی ریه در فشار خون ریوی به طرز شگفت‌آوری گرسنه آمینو اسیدهای گلوتامین و سرین هستند، تصمیم گرفتیم به دنبال ارتباط بین رژیم غذایی و پرفشاری خون ریوی باشیم.»

منبع: هلث

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha