کد خبر 253513
۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۱

بارش‌های سیل‌آسا در برزیل؛ بیش از ۲ میلیون نفر خسارت دیده‌اند

بارش‌های سیل‌آسا در برزیل؛ بیش از ۲ میلیون نفر خسارت دیده‌اند

در نتیجه بارندگی شدید و جاری شدن سیل در برزیل ۱۵۸ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ بارندگی‌های سیل‌آسا مدتی است که در ایالت «ریو گرانده جنوبی» برزیل ادامه دارد که در پی آن ۱۵۸ نفر تاکنون جان خود را از دست داده و ۸۸ نفر مفقود شده‌اند.

فعالیت‌های امداد و نجات در منطقه برای یافتن مفقودان ادامه دارد.

به گزارش آناتولی، حدود دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر تا کنون از سیل خسارت دیده و ۸۲ هزار و ۶۶۶ نفر به مناطق امن انتقال یافته‌اند.

سیل همچنین زیرساخت‌ها و پل‌ها را ویران کرده است.

پدیده آب و هوایی بی‌سابقه باعث باران‌های شدید در این ایالت شد که منجر به بدترین فاجعه آب و هوایی در جنوب برزیل با سیل شدید و رانش گل و زمین شد.

فرودگاه بین‌المللی «سلگدو فیلهو»، واقع در «پورتو آلگری»، بزرگترین شهر در ایالت ریو گرانده جنوبی تحت سیل قرار گرفت و پروازها لغو شدند.

موسسه ملی هواشناسی برزیل افزایش شدت و فراوانی بارندگی را به پدیده آب و هوایی ال‌نینو نسبت داده است.

به گفته کارشناسان، به ازای هر یک درجه سانتیگراد افزایش در متوسط دمای زمین، جو می‌تواند حدود هفت درصد رطوبت بیشتر را در خود نگه دارد. این تغییر می‌تواند به تشکیل قطرات بیشتر باران و بارندگی شدیدتر گاه در یک فرجه زمانی کوتاه‌تر و در یک منطقه کوچکتر منجر شود.

از آغاز دوره صنعتی شدن تاکنون جهان حدود ۱.۱ درجه سانتیگراد گرم شده است و این روند همچنان ادامه دارد مگر اینکه دولت‌ها برای کاهش شدید گازهای گلخانه‌ای کاری انجام دهند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha