کد خبر 252710
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲

امیرعبداللهیان:

ایران از تحکیم ثبات و امنیت در منطقه بالکان حمایت می‌کند

ایران از تحکیم ثبات و امنیت در منطقه بالکان حمایت می‌کند

وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگوی تلفنی با همتای جدید صرب خود تاکید کرد که سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران حمایت از تحکیم ثبات و امنیت در بالکان و ارتقاء همزیستی میان همه اقوام در این منطقه است.

به گزارش گروه بین الملل حیات  «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران در تماس تلفنی با «مارکو جورویچ» انتصاب وی را به سمت وزیر خارجه صربستان تبریک گفت.

وزیر امور خارجه ایران در این تماس تلفنی، با اشاره به رویکرد اصولی کشورمان درخصوص احترام به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشورها، بر تعهد و احترام جمهوری اسلامی ایران نسبت به حاکمیت و یکپارچگی سرزمینی صربستان تاکید کرد.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران حمایت از تحکیم ثبات و امنیت در بالکان و ارتقاء همزیستی میان همه اقوام در این منطقه است.

مارکو جورویچ، وزیر خارجه صربستان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن تشکر از تبریک همتای ایرانی، بر اهتمام کشورش برای تداوم تعمیق و گسترش همه‌جانبه روابط در عرصه دوجانبه و نیز استمرار همکاری‌ها در عرصه‌های بین‌المللی تاکید کرد.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و صربستان بر تداوم تماس‌ها و گفت‌وگوها در جهت گسترش روابط دوجانبه و همچنین استمرار رایزنی‌ها در خصوص مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی تأکید کردند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha