کد خبر 252698
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۲

تهدید رژیم صهیونیستی را از مبدا ایران پاسخ می‌دهیم

تهدید رژیم صهیونیستی را از مبدا ایران پاسخ می‌دهیم

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: اگر از مبدا رژیم صهیونیستی تهدیدی علیه ما به وقوع بپیوندد از مبدا جمهوری اسلامی به آن پاسخ داده خواهد شد.

به گزارش گروه سیاسی حیات،   امیر سرتیپ حیدری، در نخستین همایش ملی علوم و فناوری‌های نوظهور و شالوده شکن در حوزه‌های دفاعی - امنیتی که در دانشگاه افسری امام علی (ع) برگزار شد، بیان کرد: خوشحال هستم که امروز توفیق پیدا کردم در این همایش بزرگ علمی در دانشگاه مقدس امام علی (ع) که مزین است به فیضیه ارتش از لسان رهبر  انقلاب  و معراج ۱۱۸۴ فرهیخته و دانش آموخته است شرکت کنم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه انسان هنگامی که تحقیق و پژوهش می کند، به اندیشه‌هایی بر می خورد که می‌تواند دنیا را روشن کند، گفت: خداوند هر انسانی را که خلق می‌کند در وجود آن علم، شیفتگی و نوآوری می‌گذارد تا روزی با علمش دنیایی را روشن کند.

امیر سرتیپ حیدری ادامه داد: خداوند همه علوم را در ذات انسان قرار داده، اما هنر مدیران در این است که بستری را فراهم کنند که این علم گذارده شده در وجود انسان‌ها شکوفا شود و از ذهن‌ها بیرون آید.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه علم است که قدرت می‌آفریند، تصریح کرد: امروز اگر زورگویان عالم بی پروا رجزخوانی می‌کنند با زور شمشیر و توان بدنی نیست، بلکه مبتنی بر علم و دانشی است که به دست آورده و به آن تسلط پیدا کرده اند.

امیر سرتیپ حیدری در ادامه با بیان اینکه عملیات وعده صادق نابودی رژیم صهیونیستی را چند قدم جلو انداخت، تاکید کرد: اگر از مبدا رژیم صهیونیستی تهدیدی علیه ما به وقوع بپیوندد از مبدا جمهوری اسلامی به آن پاسخ داده خواهد شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه امروز خط مقدم مبارزه با استکبار فقط توسعه علم و فناوری است، اظهار داشت: توجه به پایه‌های علمی و انسان‌های عالم خط مقدم مبارزه با استکبار است.

امیر سرتیپ حیدری ادامه داد: امروز نمی‍توان عرصه نبرد و پیچیدگی‍ هایش را بدون توجه به علوم و فناوری‍های نوین و قدرت آفرین اداره کرد؛ بنابراین باید به تهدیداتی که موجودیت علمی ما را تهدید می‌کنند، قاطعانه پاسخ دهیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته شده در مجموعه نیروی زمینی ارتش برای گسترش بستر علم و فناوری در این نیرو گفت: ما شبانه روز تمام تلاشمان را کردیم تا بستر مناسبی برای گستراندن علم در نیروی زمینی ارتش ایجاد کنیم و نتیجه این تلاش‌های ما، برای مثال بالگردهایی است که این نیروی در اختیار دارد که با بهره مندی از بستر علمی، این بالگردها توان مضاعف به دست آورده و می‌توانند در ماموریت‌های شبانه نیز پرواز کنند.

امیر سرتیپ حیدری خاطرنشان کرد: عاملی که باعث شده تا نیروی زمینی ارتش امروزه در بن بست شکنی‌ها نقش‌آفرین باشد، وجود دانشمندانی صادق درون مجموعه نیروی زمینی ارتش است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان گفت: این همایش می تواند کمک کند تا دستاوردهای علمی خود را بین همه مراکز علمی کشور به اشتراک بگذاریم تا بتوانیم در راستای هدف مهم خود یعنی دانش بنیان کردن نیروی زمینی ارتش گام برداریم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha