کد خبر 252627
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۴

هشدار برای گلستانی‌ها؛

مراقب سیلاب‌های ناگهانی باشید

مراقب سیلاب‌های ناگهانی باشید

با تقویت سامانه بارشی در گلستان و تداوم بارش‌ها، مردم این استان ضمن انجام اقدامات لازم برای پیشگیری و کاهش خسارت به اراضی باغی و زراعی باید مراقب سیلاب‌ها ناگهانی باشند.

به گزارش گروه استان های حیات؛ از دو روز قبل و پس از تجربه گرمای حدود ۴۰ درجه‌ای در برخی مناطق استان و وقوع تندبادی با سرعت ۱۱۶ کیلومتر بر ساعت، شاهد حاکمیت سامانه بارشی در استان هستیم که سبب بارش‌های رگباری در مناطق مختلف این استان شده است.

هواشناسی گلستان اما برای روزهای پیش‌رو، هشدار نارنجی صادر کرده و از وارد آمدن خسارت‌های احتمالی به محصولات زراعی و باغی و برخی تأسیسات خبر داده است.

برهمین اساس از روز جمعه ( ۲۸ اردیبهشت ماه) شاهد تقویت سامانه بارشی و تداوم آن در مناطق مختلف استان خواهیم بود. پیامد فعالیت این سامانه بارشی وقوع رگبار و رعد و برق، تگرگ و وزش باد نسبتاً شدید خواهد بود.

با تقویت سامانه بارشی احتمال وقوع سیلاب‌های ناگهانی در استان وجود دارد و نواحی کوهستانی و اراضی شیبدار مستعد وقوع سیلاب است. از دیگر مخاطرات فعالیت این سامانه برخورد صاعقه و احتمال وارد آمدن خسارت به محصولات زراعی و باغی است.

همچنین از مردم استان خواسته شده در مدت فعالیت این سامانه که تا شنبه شب ( ۲۹ اردیبهشت ماه) ادامه دارد از تردد و توقف در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی و انجام سایر تمهیدات پیشگیرانه برای جلوگیری از بروز خسارت‌های گسترده نیز از دیگر موضوعات مورد تأکید است.

علاوه براین انتظار می‌رود که برخی مسئولان از بارش‌های گسترده و شدید در روزهای آینده غافلگیر نشوند و ستادهای مدیریت بحران نیز خود را برای حوادث احتمالی آماده کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha