کد خبر 252623
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۷

میزان فوتی‌های تصادفات در زنجان ۳۷.۵ درصد کاهش یافت

میزان فوتی‌های تصادفات در زنجان ۳۷.۵ درصد کاهش یافت

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زنجان از کاهش حدود ۳۷.۵ درصدی جانباختگان حوادث رانندگی استان در ایام نوروز ۱۴۰۳ خبر داد.

به گزارش گروه استان های حیات؛ اعظم محمدی، رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زنجان روز چهارشنبه با بیان این مطلب، افرود: امیدواریم با همکاری دستگاه‌های اجرایی بتوانیم شاهد سیر نزولی آمار مصدومان و تلفات حوادث رانندگی باشیم.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان به آمار تلفات تصادفات در ایام نوروز بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی اشاره کرد و افزود: امسال در ایام نوروز در تصادفات جاده‌ای شاهد کاهش ۳۷.۵ درصدی فوتی‌ها بودیم.

وی اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری در قالب پویش «چشم به راهیم» را در کمک به ماندگاری و توقف هرچند کوتاه مسافران و ایجاد نشاط در کاهش سوانح جاده‌ای و خسارت‌های ناشی از آن تاثیرگذار دانست.

محمدی وضعیت فوتی‌های حوادث جاده‌ای را در چند سال اخیر بسیار نامناسب دانست و گفت: با اقدامات جامع از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در خصوص فرهنگ‌سازی که در چند سال اخیر شاهد آن هستیم آمار فوتی‌ها نسبت به سال قبل روند کاهشی را طی می‌کند.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان اجرای پویش همراهان سفر ایمن را در بهبود عملکرد و رفتارهای ترافیکی کاربران موثر ارزیابی کرد و گفت:‌ مولفه‌های موثر در کاهش حوادث، مصدومیت‌ها و تلفات را شناسایی کرده و می‌دانیم که چه اقدامی باید در حوزه‌های مختلف از جمله راه‌ها، وسایل نقلیه و عامل انسانی انجام دهیم.

وی با تاکید بر نقش عامل انسانی در وقوع حوادث از جمله حوادث رانندگی، گفت:‌ همه تلاش ما بر این است تا از وقوع حوادث و سوانح پیشگیری کنیم بنابراین باید اشتراک عمل و هم‌اندیشی برای اصلاح رفتار کاربران و عامل انسانی در تصادفات وجود داشته باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha