کد خبر 252614
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۰

پوتین:

پیروزی در میدان شانس حل مسالمت‌آمیز بحران اوکراین را بیشتر می‌کند

پیروزی در میدان شانس حل مسالمت‌آمیز بحران اوکراین را بیشتر می‌کند

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در نشستی با فرماندهان مناطق نظامی، با اعلام اینکه «آندری بلوسوف» به عنوان وزیر دفاع جدید منصوب شده، گفت او درک می‌کند که چگونه می‌توان اقتصاد نظامی را در اقتصاد عمومی کشور ادغام کند.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ پوتین گفت: این به دلیل این واقعیت است که هزینه‌های نظامی در حال رشد است.

رئیس‌جمهور روسیه همچنین از «سرگئی شویگو» وزیر دفاع سابق، به خاطر تلاش‌های او در ساخت نیروهای مسلح جدید تشکر کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک روز چهارشنبه به نقل از پوتین گزارش داد: نه تنها بر اساس نتایج سال گذشته... بلکه از سال جاری، نیروهای ما در همه جهات به طور مداوم هر روز موقعیت خود را بهبود می‌بخشند. تمام وظایف محول شده از سوی وزارت دفاع و ستاد کل انجام شده است.

پوتین گفت: در سال ۲۰۲۴، امسال، کل هزینه‌های دفاعی و امنیتی ما به حدود ۸.۷ درصد از تولید ناخالص داخلی می‌رسد، شاید کمی بیشتر. افزایش هزینه‌های دفاعی و امنیتی به توسعه صنایع در کشور انگیزه می‌دهد. هنگامی که هزینه‌های دفاعی و امنیتی را افزایش می‌دهیم، به این واقعیت اقتدا می‌کنیم که همه تعهدات اجتماعی باید در قبال شهروندان انجام شود. اهداف توسعه ملی ما باید محقق شود.

رئیس‌جمهور روسیه گفت که هیچ تغییری در ستاد کل نیروهای مسلح روسیه ایجاد نخواهد شد. در مورد خود ستاد کل و کل ساختاری که کار رزمی را فراهم می کند، هیچ تغییری وجود ندارد و هیچ برنامه‌ای برای آن‌ها نیست.

پوتین تاکید کرد: هرچه کار در خط مقدم مؤثرتر باشد، شانس حل و فصل مسالمت‌آمیز اوضاع در اوکراین بیشتر است. زمانی که ما سعی کردیم این درگیری [در اوکراین] را به طور مسالمت‌آمیز حل کنیم، متأسفانه هیچ نتیجه‌ای حاصل نشد. هرچه مؤثرتر در خط تماس کار کنید، شانس بیشتری برای حل مسالمت‌آمیز این موضوع خواهیم داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha