کد خبر 252565
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۷

مرتضوی در حاشیه جلسه هیات دولت:

هنوز در مورد تداوم طرح کالابرگ فجرانه تصمیمی اتخاذ نشده است + فیلم

هنوز در مورد تداوم طرح کالابرگ فجرانه تصمیمی اتخاذ نشده است + فیلم

وزیر کار با اشاره به اینکه هنوز در مورد تداوم طرح کالابرگ فجرانه تصمیمی اتخاذ نشده است، گفت: کارگروهی با ریاست معاون اول رئیس جمهور مشغول بررسی این طرح است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی حیات،  سید صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پیش از ظهر امروز (چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳) در حاشیه جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران، در رابطه با تداوم کالابرگ فجرانه گفت: کارگروهی با ریاست معاون اول ریاست جمهوری تشکیل شده و  در حال بررسی است که چگونه در چارچوب قانون می توانیم آن را ادامه دهیم. 

وی با اشاره به اینکه هنوز تصمیمی در این مورد گرفته نشده است، افزود: امیدواریم تصمیم اخذشده به نفع مردم باشد. البته این طرح با استقبال مردم مواجه شد. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اضافه کرد: نرخ بیکاری در ۷ استان زیر ۷ درصد است و دولت در کاهش نرخ بیکاری رکورد تاریخی را ثبت کرد و عزم دولت بر این است که بتوانیم نرخ بیکاری را همواره کاهش دهیم و این شیوه های مختلف دارد.

وی در مورد این شیوه‌ها ادامه داد: یکی فعال سازی بنگاه‌های بزرگ و به ظرفیت اسمی رساندن آنهاست. اقدام دیگر تقویت طرح های توسعه ای بنگاه های بزرگ است. باید بنگاه‌های بزرگ راکد فعال شود.

وزیر کار در مورد جزئیات اصلاح قانون بیمه بیکاری گفت: بخشی از کارگران مشمول این قانون نمی شدند؛ از جمله  کارگرانی که در مناطق آزاد کار می کردند و تابع قوانین و ضوابط خاص خود بودند، ما این افراد را اضافه کردیم و از سوی دیگر کسانی که بیمه بیکاری و از کار افتادگی می گرفتند امکان بازگشت به کار در کارگاه دیگر سخت بود. ترتیباتی را ایجاد کردیم تا فرایندها اصلاح شود و کارگران بتوانند به بازار کار برگردند.

وی در مورد اعتراض برخی کارگران به این طرح گفت: طبیعی است  هر طرحی موافق و مخالف دارند، اما اکثریت جامعه کارگری با پیشنهادات ما موافق هستند.

انتهای پیام/ 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha