کد خبر 252544
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۷

اوجی در حاشیه جلسه هیات دولت:

خط لوله انتقال فرآورده های نفتی از تبریز تا ارومیه هفته آینده افتتاح می‌شود + فیلم

خط لوله انتقال فرآورده های نفتی از تبریز تا ارومیه هفته آینده افتتاح می‌شود + فیلم

وزیر نفت از بهره‌برداری هزار کیلومتر خط لوله فراورده‌های نفتی طی سال جاری خبر داد و تصریح کرد که ۲۲۰ کیلومتر آن، هفته آینده بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش گروه سیاسی حیات، جواد اوجی، وزیر نفت پیش از ظهر امروز (چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳) در حاشیه جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران، با اشاره به آخرین اقدامات وزارت نفت اظهار کرد: امسال هزار کیلومتر خط لوله فراورده‌های نفتی به بهره‌برداری خواهد رسید که ۲۲۰ کیلومتر آن، هفته آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به تکمیل سامانه قاچاق سوخت، افزود: سامانه‌ای طراحی کردیم که به موجب آن، تخصیص بار کامیون‌ها و خودروهای سنگین انجام خواهد شد.

اوجی ادامه داد: امسال ۱۰۰۰ هزار کیلومتر خط لوله فرآورده های نفتی از پالایشگاه هایمان به مبادی مصرف (نیروگاه ها، صنایع؛ انبارهای پخش) جا به جا می کنیم تا مشکلات تانکرهای نفتکش کاهش یابد.

وی با بیان اینکه خط لوله فرآورده نفتی از تبریز، خوی تا ارومیه به طول ۲۲۲ کیلومتر آماده بهره‌برداری است، گفت: از این طریق، بنزین، نفت گاز و نفت کوره را به راحتی انتقال می‌دهیم و مانع تردد تانکرهای نفتکش در این مسیر خواهیم بود. این طرح بالغ بر هزار میلیارد تومان بار مالی داشته است.

وی افزود: همچنین در کیفی‌سازی پالایشگاه تبریز، تبدیل فرآورده‌های نفت گاز یا گازوئیل به «یورو پنج» آماده بهره‌برداری است. روزانه ۵ میلیون لیتر تولید نفت گاز یورو پنج را خواهیم داشت که به بهبود محیط زیست و جلوگیری از آلودگی هوا کمک می‌کند.

وزیر نفت یادآور شد: این سومین پالایشگاهی است که کیفی‌سازی آن در دولت سیزدهم به ثمر رسیده است. همچنین واحد بازیافت گوگرد در پالایشگاه تبریز نیز آماده بهره‌برداری است. ما سه پروژه در استان آذربایجان شرقی داریم که یکی همان خط لوله نفتی است. تا پایان امسال هزار کیلومتر خط لوله‌های فرآورده‌های نفتی را احداث و بهره‌برداری می‌کنیم که به کاهش ترافیک و تصادفات در جاده‌ها هم کمک می‌کند.

اوجی در پاسخ به پرسشی علت تحویل نشدن کارت سوخت برخی مالکان خودرو، تاکید کرد: قانون تکلیف کرده است که هموطنان باید عملیات سوخت‌گیری در جایگاه‌ها را از ۹۰ تا ۹۵ درصد با کارت سوخت شخصی خود انجام دهند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت تجهیز پمپ‌های بنزین در سه استان جنوبی (کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان) به سامانه قاچاق سوخت، اظهار کرد: سامانه‌ای تنظیم شده و به شکل آزمایشی آغاز به کار خواهد کرد.

انتهای پیام/ 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha