کد خبر 252538
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۵

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد؛

اجرایی شدن تعطیلی شنبه‌ها از اواخر خردادماه با تائید شورای نگهبان

اجرایی شدن تعطیلی شنبه‌ها از اواخر خردادماه با تائید شورای نگهبان

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اعلام کرد که اگر شورای نگهبان طی ۱۰ روز آینده مصوبه مجلس مبنی بر افزایش تعطیلات آخر هفته‌ها را تائید و رئیس مجلس آن را ابلاغ کند، تعطیلی شنبه‌ها از اواخر خرداد امسال باید اجرایی شود.

به گزارش گروه سیاسی حیات، ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگویی با اشاره به تصویب تعطیلی شنبه‌ها در صحن مجلس اظهار کرد: اکثر نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تعطیلی شنبه‌ها موافق بودند زیرا معتقد بودند نباید فرصت‌های تعامل اقتصادی با جهان را از دست بدهیم.

وی با اشاره به استفتاء از دفاتر 3 مرجع تقلید و همچنین رهبر انقلاب درباره تعطیلی شنبه‌ها، گفت: هر سه مرجع تقلید و همچنین دفتر رهبر انقلاب با تعطیلی شنبه‌ها مشکلی نداشتند این مسئله به معنای آن است که این مصوبه از نظر شرعی مشکل ندارد.

رئیس کمیسیون اجتماعی تصریح کرد: از این رو انتظار این است که شورای نگهبان نسبت به این مصوبه نه از نظر قانونی و نه از نظر شرعی ایرادی وارد نکند.

اسماعیلی همچنین گفت: اگر شورای نگهبان طی 10 روز آینده این مصوبه را تایید و رئیس مجلس ابلاغ کند تعطیلی شنبه‌ها از اواخر خردادماه امسال باید اجرایی شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha