کد خبر 252519
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۴

سخنگوی آموزش و پرورش خبر داد؛

پرداخت حقوق معلمان خرید خدمات و حق‌التدریس به روز شد

پرداخت حقوق معلمان خرید خدمات و حق‌التدریس به روز شد

سخنگوی آموزش و پرورش گفت: پرداخت حقوق نیروهای خرید خدمات، حق‌التدریس و تثبیت کرونا تا اسفندماه سال گذشته انجام شده و اکنون به روز هستیم.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، علی فرهادی سخنگوی آموزش و پرورش درباره بودجه اعلام شده برای وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: بودجه امسال تا حدودی متناسب بسته شده است و امیدوارم براساس پیش‌بینی‌هایی که کردیم به موقع تخصیص یابد.

وی با بیان اینکه اگر به موقع تخصیص یابد و دیر نشود و هر ماه بتوانیم یک دوازدهم را دریافت کنیم و به نوعی متناسب توزیع شود، مشکلی ایجاد نمی‌شود، تاکید کرد: مشکل از جایی آغاز می‌شود که دیر تخصیص داده شود.

سخنگوی آموزش و پرورش ادامه داد: این وزارتخانه نهادی است که با کیفیت کار می‌کند و هرقدر بودجه به آن اختصاص یابد، با افزایش کیفیت بودجه را مصرف می‌کند به عنوان مثال اگر بودجه بیشتری برای ساخت مدرسه داشته باشیم، تراکم کلاس پائین می‌آید و کیفیت آموزش افزایش می‌یابد.

وی در ادامه عنوان کرد: براساس هماهنگی با سازمان برنامه و بودجه و مجلس شورای اسلامی تا حدودی بودجه امسال متناسب بسته شده و همچنین قرار است که سازمان برنامه و بودجه ۱۰ درصد بیشتری را که آخرسال توزیع می‌کنند، بین سال به ما تقسیم کنند و هر ماه این بودجه را ما داشته باشیم.

فرهادی درباره پرداخت حق‌الزحمه نیروهای خرید خدمات و حق‌التدریس اظهار کرد: اکنون پرداخت حقوق نیروهای خرید خدمات، حق‌التدریس و تثبیت کرونا تا اسفندماه سال گذشته انجام شده اما پاداش پایان خدمت فرهنگیان مانده است که عددش به روز است و در حال تلاش هستیم که این هم رفع شود.

وی درباره بدهی ۴۴ هزار میلیارد تومانی آموزش و پرورش که در برخی از رسانه‌ها عنوان شده است، همچنین گفت: بطور مثال حدود هشت هزار میلیارد تومان این رقم بدهی به صندوق ذخیره فرهنگیان بوده که بخشی از این پرداخت شده است چراکه زمانی مجلس این را تدوین کرد که یک‌سری از پرداختی‌ها را انجام نداده بودیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha