کد خبر 251714
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۷

لزوم تسریع بانک‌ها در ارائه تسهیلات پروژه های نهضت ملی مسکن

لزوم تسریع بانک‌ها در ارائه تسهیلات پروژه های نهضت ملی مسکن

رئیس جمهور از پروژه عظیم ۳۰ هزار واحدی ساخت مسکن در یک قطعه ۵۶۰ هکتاری به عنوان بخشی از واحدهای مسکونی در دست احداث نهضت ملی مسکن در استان قم بازدید کرد.

به گزارش گروه استانی حیات؛ حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در ادامه برنامه‌های دومین سفر دولت مردمی به استان قم، پس از حضور در مراسم واگذاری ۳ هزار و ۷۴۸ واحد مسکونی و ۳ هزار و ۵۰۸ قطعه زمین به متقاضیان، از سایت ۵۶۰ هکتاری احداث بخشی از واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن در استان قم بازدید کرد و با توضیحات وزیر راه و شهرسازی و مسئولان طرح نهضت ملی مسکن استان، از جزئیات اقدامات و برنامه‌های تکمیل این واحدها مطلع شد.

بنا بر برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی، سهم استان قم از احداث ۴ میلیون واحد مسکونی در ۴ سال دولت مردمی، ۶۳ هزار واحد بود که به گفته وزیر راه و شهرسازی واحدهای در حال احداث و زمین‌های در حال واگذاری در قالب این طرح در استان قم از ۸۶ هزار واحد فراتر رفته است.

رئیسی در بازدید از سایت ۵۶۰ هکتاری نهضت ملی مسکن، با تاکید بر اینکه مسکن از اولویت‌های مردم قم است، گفت: در دولت سیزدهم از همان ابتدا تلاش کرده‌ایم تا دغدغه مسکن مردم را رفع کنیم.

وی افزود: در سایت ۵۶۰ هکتاری قم ۱۰۰ هزار نفر ساکن خواهند شد و این سایت کارگاهی بزرگ است که همه در آن مشغول کار هستند، امروز هیچ نقطه‌ای در این سایت ندیدیم که تعطیل باشد و به امید خدا با همین همت باید کار ادامه یابد.

رئیس جمهور گفت: بانک‌ها روند ارائه تسهیلات مسکن ملی را تسریع کنند تا شرکت‌های تعاونی هم بتوانند ساخت واحدهای مسکونی را با سرعت بیشتری دنبال کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha