کد خبر 251713
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۴

کارگروه کاغذ و نشر در نمایشگاه کتاب تشکیل شد

کارگروه کاغذ و نشر در نمایشگاه کتاب تشکیل شد

جلسه کارگروه کاغذ و نشر با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی امروز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت در محل نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.

به گزارش گروه فرهنگی حیات؛ جلسه کارگروه کاغذ و نشر با حضور محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور و محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی امروز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت در محل نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.

وزیر فرهنگ در این جلسه گفت: زمانی که دولت را تحویل گرفتیم تولید کاغذ پنج هزار تن بود که انشاالله با افتتاح مجموعه های جدید تولید کاغذ به بیش از یکصد و سی هزار تن خواهد رسید.

وی افزود: مجموعه ای که انشاالله قرار است در شیراز افتتاح شود به دلیل استفاده از ضایعات کاغذ به جای چوب تاثیر منفی بر محیط زیست از خود برجای نمی‌گذارد که اتفاقی مبارک در این حوزه محسوب می شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در ماشین آلات این مجموعه، از فنآوری های نو استفاده می شود، فرزندانمان در شرکت های دانش بنیان در این عرصه وارد شدند و هر روز در این حوزه در حال پیشرفت هستیم.

وزیر فرهنگ در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اهمیت کتابخانه‌های عمومی افزود: اقدامات دیگری هم انجام شده است؛ نیازمند گسترش کتابخانه های عمومی هستیم و در چند ماه آینده بزرگترین کتابخانه منطقه در اراک افتتاح خواهد شد و چندین مورد از کتابخانه های مرکزی را در شهرهای مختلف افتتاح کردیم.

وی گفت: پس از افتتاح یکی از کتابخانه ها شاهد بودیم مردم برای ثبت نام در آن صف کشیدند، حوزه کتاب نقطه قوت تاریخی ایران است.

بررسی راهکارهای برداشت موانع افزایش تولید کاغذ، چالش های حوزه کتاب‌، مشکلات کارخانه‌های تولید کاغذ، تسهیلات مالی، چالش‌های ارزی، مشکلات حوزه کتب دانشگاهی و معافیت مالیات ناشران حوزه نشر از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود.

منبع مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha