کد خبر 251653
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۳

توافق اتحادیه اروپا برای استفاده از سود دارایی‌های مسدود شده روسیه به نفع اوکراین

توافق اتحادیه اروپا برای استفاده از سود دارایی‌های مسدود شده روسیه به نفع اوکراین

شورهای عضو اتحادیه اروپا امروز (چهارشنبه) بر سر طرحی برای استفاده از میلیاردها یورو سود حاصل از دارایی‌های مسدود شده بانک مرکزی روسیه برای تسلیح اوکراین و تامین مالی بازسازی این کشور پس از جنگ، به توافق رسیدند.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ بلژیک که اکنون ریاست اتحادیه اروپا را بر عهده دارد اعلام کرد که سفیران این اتحادیه «در مورد اقدامات مربوط به درآمدهای ناشی از دارایی‌های مسدود شده روسیه به توافق رسیده‌اند».

در این بیانیه آمده است که این وجوه «برای بهبود و دفاع نظامی اوکراین در رابطه با حمله روسیه خواهد بود».

با وجود اینکه آمریکا سرانجام قرار است بسته کمکی را که مدت‌ها متوقف شده بود، به اوکراین تحویل دهد، اتحادیه اروپا که دیگر حامی اصلی کی‌یف محسوب می‌شود نیز ماه هاست برای دست یافتن به بودجه بیشتر [برای اوکراین] تلاش می‌کند.

طبق این گزارش، اتحادیه اروپا حدود ۲۰۰ میلیارد یورو از دارایی‌های بانک مرکزی روسیه را که در این بلوک نگهداری می‌شد، به عنوان بخشی از تحریم‌های اعمال شده علیه مسکو به دلیل اعزام نیرو به کشور همسایه خود اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۰) مسدود کرد.

با این حال روسیه در ماه‌های اخیر موفقیت‌های زیادی در میدان جنگ به دست آورده و بر برتری تسلیحاتی و نیروی نظامی خود افزوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha