کد خبر 251634
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۹

دستگیری یک گروه در هند به اتهام جذب نیرو برای روسیه

دستگیری یک گروه در هند به اتهام جذب نیرو برای روسیه

یک گروه ۴ نفره در هند به اتهام جذب نیرو برای ارتش روسیه بمنظور جنگیدن در اوکراین دستگیر شدند.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ مقام‌های هندی چهار نفر را به اتهام آنچه «قاچاق» شهروندان این کشور بمنظور جنگیدن برای ارتش روسیه در اوکراین مطرح شده، دستگیر کردند.

در بیانیه امروز چهارشنبه دفتر مرکزی تحقیقات هند آمده است که چهار مرد از جمله یک نفر که به عنوان مترجم در روسیه کار می‌کرده، دستگیر شدند. این مترجم برای یک شبکه تسهیلگر استخدام سربازان هندی فعالیت می‌کرد.

دو ماه گذشته نیروهای این آژانس به 13 نقطه در هند یورش برده و چندین نفر را برای بازجویی در این رابطه دستگیر کردند. دفتر مرکزی تحقیقات هند آن زمان اعلام کرد که دست کم 35 نمونه از هندی‌هایی که در حال اعزام به روسیه بودند را پیدا کرده است.

وزارت خارجه هند پیشتر اعلام کرده بود که در تلاش است تا خروج حدود 20 تبعه این کشور از ارتش روسیه را تضمین می‌کند.

چند نیروی استخدام شده هندی در ماه فوریه به خبرگزاری فرانسه گفتند که آنها پیش از اعزام به جبهه جنگ با وعده دستمزدهای بالا و دریافت گذرنامه روسیه، ترغیب می‌شدند.

سربازان گفتند که به آنها وعده داده شده که نقش‌های غیر رزمی داشته باشند اما پیش از اعزام به اوکراین آموزش کار با کلاشنیکف و سایر سلاح‌ها به آنها داده می‌شد.

هند متحد طولانی مدت روسیه است و از محکومیت تهاجم این کشور به اوکراین خودداری کرده است.

نرخ بیکاری در هند برغم رشد اقتصادی بالای این کشور، همچنان بالا است و شمار زیادی هر ساله به دنبال کار در خارج می‌گردند از جمله هزاران نفری که پس از کمبود نیروی کار در سرزمین‌های اشغالی به علت جنگ غزه، به دنبال کار در آنجا بودند. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha