کد خبر 251631
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۹

کلاهبرداری میلیاردی با شگرد نفوذ در سفارتخانه‌ها و اخذ ویزای کشورهای اروپایی

کلاهبرداری میلیاردی با شگرد نفوذ در سفارتخانه‌ها و اخذ ویزای کشورهای اروپایی

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از از بازداشت فردی که با شگرد اخذ ویزای کشورهای اروپایی اقدام به کلاهبرداری میلیاردی کرده بود، خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ سردار علی ولیپور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی پایتخت دراین‌باره گفت: به دنبال وقوع کلاهبرداری‌های سریالی از شهروندان تحت عنوان اخذ ویزای کشورهای اروپایی رسیدگی به پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. تحقیقات ابتدایی حاکی از آن بود که یک مرد جوان اهل کشور افغانستان با چرب زبانی و ادعای نفوذ در سفارتخانه‌ها از شهروندان در تهران، مشهد و کرج مبلغ ۲۲ میلیارد ریال پول دریافت کرده و متواری شده است.

وی ادامه داد: کارآگاهان در نخستین گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی گسترده مخفیگاه متهم را شناسایی کرده و متوجه شدند که این فرد قصد دارد تا با جعل مدارک بیشتر، مبالغی را از افراد دیگری هم دریافت کند. کارآگاهان پس از دریافت این سرنخ با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی راهی مخفیگاه فرد موردنظر در خیابان پاسداران تهران شده و او در یک عملیات پلیسی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

ولیپور گودرزی با اشاره به انتقال متهم به مقر انتظامی و انجام بازجویی از وی گفت:‌متهم پس از انتقال به اداره سیزدهم  پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر  کلاهبرداری از شهروندان با شگرد اخذ ویزا کشورهای اروپایی و آسیایی اعتراف کرد. همچنین تعدادی از شاکیان پرونده نیز در مواجه حضوری وی را شناسایی کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده و کشف جرایم احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی در پایان به مردم هشدار داد که به هیچ عنوان فریب چنین ادعاها و وعده‌هایی را نخورند و اقدامات خود برای اخذ ویزا و امور اینچنینی را از طریق قانونی دنبال کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha