کد خبر 251627
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۰

مجارستان:

پیروزی اوکراین بر یک قدرت هسته‌ای غیرممکن است

پیروزی اوکراین بر یک قدرت هسته‌ای غیرممکن است

وزیر خارجه مجارستان با بیان اینکه این کشور به ناتو سلاح نخواهد فرستاد، گفت پیروزی اوکراین بر روسیه به عنوان یک قدرت هسته‌ای غیرممکن است.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ «پیتر سیارتو» وزیر خارجه مجارستان با انتقاد از باور کشورهای ناتو مبنی بر ممکن بودن پیروزی اوکراین بر روسیه با دریافت تسلیحات مضاعف، گفت اوکراین نمی‌تواند در چنین وضعیتی یک کشور هسته‌ای را شکست دهد.

او در ویدیویی که در فضای مجازی منتشر کرد، گفت: «پیشنهاد جدید ناتو حول این محور بنا شده که اوکراین تا پیروزی به جنگ ادامه دهد. انگلیس و ناتو پایان این جنگ را در یک نتیجه نظامی می‌بینند که دستیابی به آن ممکن نیست و احتمال به‌وقوع‌پیوستن آن بسیار ناچیز و حتی به‌دور از واقع‌گرایی است.»

وزیر خارجه مجارستان با بیان اینکه نمی‌توان این مناقشه را در میدان نبرد حل‌وفصل کرد، گفت: اوکراین نمی‌تواند در این جنگ پیروز شود. نمی‌توان در چنین جنگی یک قدرت هسته‌ای را شکست داد.

او همچنین گفتt مجارستان در گسترش ناتو در جناح شرقی، ارسال سلاح به کی‌یف و آموزش نیروهای مسلح اوکراین شرکت نخواهد کرد.

سیارتو گفت: «مجارستان سمت این اقدامات نخواهد رفت. سربازان ما در چنین ماموریت‌هایی شرکت نکرده و اجازه انجام چنین اقداماتی را هم در خاک مجارستان نمی‌دهیم. ما همچنین می‌خواهیم خود را درگیر تامین مالی از این تصمیم نکنیم.»

روز سه‌شنبه وبسایت «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین اطلاعیه‌ای منتشر کرد و در آن از سربازان خارجی دعوت کرد تا به نیروهای مسلح اوکراین بپیوندند.

کرملین در واکنش به این خبر اعلام کرد مداخله مستقیم نیروهای ناتو در اوکراین یک خطر بزرگ است و مسکو این پیام را یک اقدام تحریک‌آمیز می‌داند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha