کد خبر 251598
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۷

رییس پلیس فتا اعلام کرد:

دستگیری کلاهبردار اینستاگرامی در هرمزگان

دستگیری کلاهبردار اینستاگرامی در هرمزگان

رییس پلیس فتا در هرمزگان از شناسایی و دستگیری فردی که با جلب اعتماد شاکی در شبکه اجتماعی اینستا گرام ۲۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، ‎خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، سرهنگ احسان بهمنی رییس پلیس فتا در هرمزگان در تشریح این خبر بیان کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان با در دست داشتن مرجوعه قضائی به پلیس فتا و طرح شکایت مبنی بر اینکه اقدام به سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال کرده و از این طریق مورد کلاهبرداری قرار گرفته است، پیگیری موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در اظهارات خود بیان کرد در شبکه اجتماعی اینستاگرام با فردی که مدعی مسائل متافیزیک بوده آشنا شده که بعد از جلب اعتماد، او را به در آمد دلاری و سرمایه‌گذاری های کلان و پرسود در زمینه رمز ارز تشویق کرده و مبلغ ۲۰ میلیارد ریال به بهانه سرمایه گذاری از شاکی دریافت کرده که پس از گذشت مدتی سودی به وی پرداخت نکرده و دیگر پاسخ گوی وی نبوده است.

این مسؤول انتظامی اظهار کرد: با بررسی‌های اولیه توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد متهم با پیج‌های متعدد در زمینه متافیزیک در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعالیت داشته و مدتی است تحت عنوان کارشناس ارز دیجیتال، کارگاه آموزشی برگزار و به فعالیت مجرمانه می‌پردازد که با اقدامات فنی و پلیسی شناسایی و با هماهنگی قضائی حین کلاهبرداری از فردی دیگر دستگیر شد.

رئیس پلیس فتای استان هرمزگان خاطر نشان کرد: ساده‌ترین و مؤثرترین راه برای مقابله با اقدامات مجرمانه سایبری، افزایش سطح آگاهی کاربران نسبت به موضوعات مختلف فضای مجازی بوده و این امر مهم جز با احساس مسئولیت و برنامه‌ریزی و صرف زمان کافی محقق نمی‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha