کد خبر 251581
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۶

عامل ۸۰ درصد دسترسی غیر مجاز به حساب کاربری کاربران چیست؟

عامل ۸۰ درصد دسترسی غیر مجاز به حساب کاربری کاربران چیست؟

معاون فنی پلیس فتا فراجا خبر داد : عدم فعال سازی تنظیمات امنیتی عامل ۸۰ درصد هک و دسترسی غیر مجاز مجرمان سایبری به حساب کاربری کاربران در شبکه اجتماعی و پیام رسان ها می باشد .

به گزارش گروه اجتماعی حیات، سرهنگ حسن منصوری، معاون فنی پلیس فتا فراجا اظهار کرد: بر اساس تجزیه و تحلیل فنی پرونده های قضائی و مرجوعه به پلیس فتا ، مشخص است عامل اصلی هک و دسترسی غیرمجاز مجرمان سایبری به حساب کاربری کاربران در شبکه های اجتماعی و پیام رسان های بومی و غیر بومی عدم فعال سازی رمز تایید دو مرحله ای و استفاده از رمز و پسوردهای آسان و قابل حدس  است .

این مقام مسئول ادامه داد : افراد کلاهبردار با سوء استفاده از عدم آگاهی و سهل انگاری تعدادی از کاربران فضای مجازی به راحتی نسبت به هک حساب های کاربری آنان در پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی اقدام می کنند .

وی با اشاره به تهدیدات و مخاطرات ایجاد دسترسی غیر مجاز به حساب های کاربری افراد ، افزود : مجرمان سایبری پس از انجام این فرایند ضمن دسترسی به اطلاعات خصوصی و بعضا محرمانه افراد ، فریب خورده ؛ زمینه اخاذی و باج گیری سایبری را آغاز می‌کنند .

معاون فنی پلیس فتا فراجا در ادامه ضمن توضیح ارتکاب این شگرد توسط افراد سود جو گفت : در مرحله بعد افراد کلاهبردار با دسترسی به مخاطبان این افراد ، زمینه فریب آنان را با ارسال پیامک حاوی لینک های آلوده ،  ارائه خدمات  و یا مساعدت مالی فراهم می نمایند .

سرهنگ " حسن منصوری از عموم مردم خواست ": با استفاده از رمزهای پیچیده و غیر قابل حدس بر روی شبکه های اجتماعی ، با مراجعه به قسمت تنظیمات (settings) پیام رسان های بومی و غیر بومی و داشبورد حساب ( Account) گزینه تایید دو مرحله ای ( two- stepverification) را انتخاب نموده و نسبت به تعیین رمز عبور و تنظیم بر روی ایمیل شخصی اقدام نمایند .

این مقام سایبری به هموطنان توصیه نمود: در صورت نیاز به دریافت راهنمایی تخصصی و فنی با برقراری تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ از خدمات مشاوره ای این پلیس بهره مند شوند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha