کد خبر 251573
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۳

در حاشیه نشست هیات دولت؛

خبر وزیر دادگستری درباره درآمد و اشتغال وکلای دادگستری

خبر وزیر دادگستری درباره درآمد و اشتغال وکلای دادگستری

وزیر دادگستری از بررسی مقدماتی لایحه جامع وکالت در قوه قضاییه و وزارت دادگستری و همچنین اجباری شدن گرفتن وکیل در دعاوی و تامین هزینه وکلا از طریق بیمه وکالت خبر داد.

به گزارش گروه سیاسی حیات، امیرحسین رحیمی وزیر دادگستری امروز چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران، گفت: اصلاحات ویراشی در قانون جرائم راهنمایی و رانندگی را در دستورکار داریم.

وی ادامه داد: طبق اصلاحات در دست انجام، جرایم ریالی تخلفات حادثه‌ساز به خصوص جرائمی چون سبقت ممنوع در جاده‌های یکطرفه، عبور از چراغ قرمز و رانندگی در حالت نامتعارف چندین برابر افزایش یافته است.

وزیر دادگستری با اشاره به تخلفات انجام شده در بخش خرده‌فروشی‌ها و تشدید بازرسی‌ها، گفت: براساس بحث‌ها و تصمیمات وزارت صمت با ایجاد پست قائم مقامی در امور بازرگانی، کنترل بر شرکت‌ها، کارخانجات و خرده‌فروشی‌ها شدت می‌گیرد و سازمان تعزیرات با قائم مقام وزارت صمت در امور بازرگانی، همکاری خواهد داشت.

رحیمی تصریح کرد: لایحه جامع وکالت در قوه قضاییه و وزارت دادگستری در دست تدوین است.

وی از اجباری شدن گرفتن وکیل در بسیاری از دعاوی در قالب لایحه مذکور خبر داد و در عین حال گفت: هزینه وکلا از طریق بیمه وکالت باید جبران شود، این اتفاق موجب بهبود وضعیت درآمدی و تضمین شغلی وکلای دادگستری می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha