کد خبر 251570
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۹

با اعلام عضو شورای اسلامی شهر قم:

تعیین تکلیف مونوریل کار بزرگ دولت سیزدهم در قم بود/ رئیس جمهور پنجشنبه و جمعه میهمان مردم قم خواهد بود

تعیین تکلیف مونوریل کار بزرگ دولت سیزدهم در قم بود/ رئیس جمهور پنجشنبه و جمعه میهمان مردم قم خواهد بود

 رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم تعیین تکلیف مونوریل را کار بزرگی دانست و گفت: منابع مالی اجرای مونوریل از اراضی ۷۲ هکتاری قابل تامین است.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، روح اله امرالهی  رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم، افزود: با توجه به مطالبه مردم برای تکمیل این پروژه و پیگیری شخص رئیس‌جمهور برای پاسخ به مطالبه مردم این واگذاری در اجرای پروژه بسیار مؤثر است.

اجرای طرح مونوریل قم از سال ۱۳۸۹ در بستر رودخانه قمرود شهر قم آغاز شد که مرحله نخست این طرح از پارک‌سوار شمالی تا مصلای قدس است.

در طول مسیر ۶.۸ کیلومتری مرحله نخست طرح مونوریل قم، هشت ایستگاه از جمله ایستگاه پایانه، فرهنگیان، امام موسی صدر، پل رضوی، پل شهید رجایی، شهید مطهری، حرم مطهر و مصلا در نظر گرفته شده‌است.

وی با اشاره به سفر دوم ریاست جمهوری به شهر قم اشاره کرد و اهمیت این سفر در توسعه شهر قم اظهار داشت: توجه دولت بر رفع مشکلات کلیدی شهر قم به‌عنوان خاستگاه انقلاب اسلامی قابل‌تقدیر بوده و بسیاری از مشکلات بر زمین‌مانده شهر با مصوبات سفر نخست حل شد.

وی به واگذاری اراضی دولتی به شهر قم اشاره کرد و افزود: واگذاری اراضی دولتی به حوزه مدیریت شهری برای تحقق پروژه‌های پیرامون حرم مطهرهمچون محور عماریاسر بعد از ۵۶سال، تملک و احداث باغ مزار مشاهیر (قبرستان نو)، محور شهدای دروازه ری، املاک و مغازه‌های پیرامون حرم مطهر از اقدامات قابل‌تقدیر دولت است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: همچنین بخشی از این اراضی دولتی برای ساماندهی سکونتگاه‌های غیرمجاز، خانه‌های زیر دکل و حاشیه شهر اختصاص داده‌شده است.

امرالهی سپس حل مشکل فرودگاه با الحاق ۲ هزار و ۶۵۰ هکتار زمین به منطقه سلفچگان را موردتوجه قرارداد و بیان کرد: با این الحاق بعد از سال‌ها مشکل فرودگاه حل‌شده و پروژه وارد مراحل اجرایی می‌شود.

آیت الله رئیسی ، رئیس جمهور پنجشنبه و جمعه هفته جاری میهمان مردم قم خواهد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha