کد خبر 251448
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۱

شوک به کشتی جهان؛ احتمال بازگشت تیلور و محرومیت بروکس

شوک به کشتی جهان؛ احتمال بازگشت تیلور و محرومیت بروکس

بروکس پیش از شرکت در انتخابی آمریکا خبر تلخی را از طلای سال گذشته‌اش دریافت کرد اما موقتاً مجوز شرکت در انتخابی را گرفت و موفق به شکست تیلور شد.

به گزارش گروه ورزشی حیات؛ طبق اطلاعاتی که برخی صفحات مجازی و سایت‌های ایرانی منتشر کرده‌اند آرون بروکس که با شکست دیوید تیلور توانست صاحب دوبنده تیم ملی کشتی آزاد آمریکا در المپیک ۲۰۲۴ پاریس شود، به خاطر آزمایش دوپینگی که بعد از قهرمانی در مسابقات امیدهای جهان در سال ۲۰۲۳ داده، با محرومیت مواجه می‌شود!

این اخبار هنوز به صورت رسمی از سوی فدراسیون کشتی آمریکا و حتی آژانس جهانی ضددوپینگ و اتحادیه جهانی اعلام نشده، اما از نوعی دارو در فضای مجازی نام برده شده که جزو داروهای ممنوعه وادا نیست.

با این حال گفته می‌شود این دارو برای وزن کم کردن از طریق ادرار استفاده شده و باید حتما بروکس به خاطر استفاده چنین دارویی به مسئولان برگزاری مسابقات جهانی زیر ۲۳ سال در سال ۲۰۲۳ اطلاع می‌داده است.

فدراسیون کشتی آمریکا هم با آگاهی از این موضوع اجازه حضور آرون بروکس را در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آمریکا داده و حالا به دنبال دفاع کردن از این کشتی گیر برای حضور قطعی او در المپیک است. 

به هر حال این احتمال وجود دارد که در صورت تایید استفاده آرون بروکس از مواد نیروزا در مسابقات جهانی سال ۲۰۲۳ او با محرومیت مواجه شده و در آن صورت احتمالا دیوید تیلور بار دیگر ملی پوش وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد آمریکا در المپیک خواهد شد!

بر اساس اطلاعات منتشر شده هفته آینده جلسه نهایی تصمیم گیری در خصوص آرون بروکس برگزار می‌شود؛ اگرچه مسئولان فدراسیون کشتی آمریکا از دفاعیات خود در برابر این موضوع مطمئن هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha