کد خبر 251428
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۴

شروین اسبقیان:

کرامت بانوان ایرانی باید حفظ شود/ تا پایان مرداد فدراسیونی با سرپرست نخواهیم داشت

کرامت بانوان ایرانی باید حفظ شود/ تا پایان مرداد فدراسیونی با سرپرست نخواهیم داشت

معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: هدف و نیت این نیست که زنان به ورزشگاه نیایند اما کرامت زن ایرانی نباید خدشه‌دار شود و جلساتی را در این مورد داریم.

 به گزارش گروه ورزشی حیات؛ محمدشروین اسبقیان، معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در حاشیه مراسم تجلیل از مدال‌آوران ورزش ایران بیان کرد: پاداش قهرمانان در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ توسط رییس جمهور پرداخت شد. همچنین نفراتی که در  بازی‌های آسیایی و پارآسیایی هانگژو مدال گرفتند نیز پاداش خود را دریافت کردند. بهترین موقع برای پرداخت پاداش‌ها بود چون در سال منتهی به المپیک و پارالمپیک هستیم و انگیزه در قهرمانان ایجاد می‌شود.

اسبقیان در مورد برگزاری انتخابات فدراسیون‌ها گفت: ۱۷ فدراسیون به صورت سرپرستی داشتیم که انتخابات ۱۰ فدراسیون برگزار شد. هفت فدراسیون باقی مانده و انتخابات آنها نیز نهایتا تا مرداد برگزار می‌شود. البته تا دهه اول خرداد تکلیف چند فدراسیون مانند ژیمناستیک، ووشو، انجمن‌های ورزشی و شطرنج مشخص می‌شود. تا پایان مرداد فدراسیونی با سرپرست نخواهیم داشت.

او در مورد تعیین پاداش مدال آوران المپیک تاکید کرد: در روزهای آتی جلساتی را برگزار خواهیم کرد و پاداش توسط وزیر ورزش و جوانان مشخص می‌شود.

اسبقیان در مورد جلسه با تاج رییس فدراسیون فوتبال برای حضور زنان در ورزشگاه تصریح کرد: با توجه به اتفاقاتی که رقم خورد، احترام و کرامت بانوان ایرانی باید حفظ شود و برای اینکه خدشه‌دار نشود، وزیر ورزش به رییس فدراسیون دستور داد تا بررسی لازم را انجام دهد. همچنین به معاونت قهرمانی دستور ویژه داد که تا حصول نتیجه این موضوع بسیار پر اهمیت فرهنگی را پیگیری کند. جلسه‌ای در خدمت آقای تاج بودیم و ان‌شاءالله این هفته جلسات دیگری برگزار می‌کنیم و تصمیماتی در این خصوص گرفته می‌شود. مدیران، مربیان و هواداران باید دغدغه‌های فرهنگی داشته باشند چون اقلاب ما انقلاب فرهنگی بود.

معاون قهرمانی وزارت ورزش در  مورد اینکه گفته می‌شود ممکن است فضا به این سمت برود که بانوان دیگربه ورزشگاه‌ها نیایند، گفت: دولت محترم توجه ویژه‌ای به بانوان دارد. قطعا هدف و نیت این نیست اما بالاخره زیر ساخت‌ها باید آماده شوند و همه عوامل  باید این دغدغه فرهنگی را به صورت جدی مورد توجه قرار دهند. جاهایی که خط قرمز رعایت نمی‌شود قطعا آسیب‌زاست. همه ما باید کمک کنیم که کرامت زن مسلمان ایرانی مورد حمایت قرار بگیرد و خدشه‌دار نشود.

او در مورد مشکلات وارد کردن VAR هم تاکید کرد: تعامل خوبی داریم و مشکلی در این مورد با فدراسیون نداریم. آقای تاج با مجموعه وزارت ورزش تعامل خوبی دارد و نگرانی در این مورد نداریم و اگر موردی باشد در جلسات حل و فصل می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha