کد خبر 251142
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۹

یک کارشناس غذایی مطرح کرد؛

چه چیزهایی بطری‌های یکبار مصرف را تخریب می‌کند؟

چه چیزهایی بطری‌های یکبار مصرف را تخریب می‌کند؟

کارشناس اداره کل غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با استدلال علمی بیان کرد که نور آفتاب و انجماد بطری‌های یکبار مصرف را تخریب نمی‌کند.

به گزارش اجتماعی حیات، معصومه تکلو کارشناس اداره کل غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو ضمن تاکید بر سلامت آب‌های آشامیدنی و معدنی بسته بندی شده گفت: امکان ندارد ارگان نظارتی مهمی مثل غذا و دارو بدون مطالعه و لحاظ مسائل فنی و بهداشتی برای فرآورده‌ای مجوز مصرف و پروانه بهداشتی صادر کند کما اینکه عدول از تعهدات توسط شرکت هم می‌تواند موجب ابطال موقت یا دائم مجوز شود.

وی با اشاره به اینکه جای طرح مباحث فنی و علمی اصولا در رسانه‌های عمومی نیست تصریح کرد: گاهی ناچار هستیم برای اطمینان بیشتر مردم نکاتی را گوشزد کنیم مثل اینکه گرانول پلیمر مورد مصرف جهت بسته بندی آب‌های بسته بندی شده، پلیمر پلی اتیلن ترفنالات می‌باشد که از دو منومر اتیلن گلایکون و اسید ترفتالیک تحت خلا دما و زمان معین و با ایجاد پیوند کوالانسی بین دو منومر مذکور در راکتور پتروشیمی تولید می‌شود.

کارشناس اداره کل غذایی و آشامیدنی ادامه داد:این شرکت پترو شیمی تندگویان دارای گواهی مناسب برای مصرف انسان از آزمایشگاه‌های داخل و خارج کشور می‌باشد لذا قرار گرفتن بطری آب در معرض نور آفتاب و یا انجماد آن در فریز، قادر به تخریب بطری‌های یکبار مصرف آب و خروج ترکیبات فتالات از پلیمر نمی‌شود.

تکلو در پایان به مردم این اطمینان را داد که با توجه به کنترل سه سطحی سلامت آب‌های معدنی و آشامیدنی بسته بندی در سازمان غذا و دارو با خیال راحت از آنها استفاده کنند و بدانند کوچک‌ترین تهدید سلامتی در فرآورده‌های غذای و آشامیدنی در اولین زمان ممکن به اطلاع آنها خواهد رسید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha