کد خبر 251084
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۶

مدیرکل هواشناسی اعلام کرد:

ورود سامانه بارشی جدید به خوزستان

ورود سامانه بارشی جدید به خوزستان

 مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: سامانه بارشی جدید از اواخر وقت امشب(یکشنبه) وارد استان شده و با رگبار و رعد و برق همراه است.

به گزارش گروه استان‌های حیات، محمد سبزه زاری  مدیرکل هواشناسی خوزستان بیان کرد: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی، نشان دهنده تاثیر سامانه بارشی از اواخر وقت امشب تا اواخر روز سه شنبه در استان است که سبب رگبار و رعد و برق در بیشتر نقاط استان خواهد شد.

وی افزود: بیشترین حجم بارش‌ها در بخش‌های شرقی، شمالی، شمال شرقی، جنوبی و ارتفاعات خواهد بود و با توجه به ماهیت سامانه‌های بهاری و رطوبت حاصل از بارش‌های اخیر، احتمال شدت گرفتن بارش در دیگر مناطق استان نیز وجود دارد، ریزش تگرگ نیز در مناطق مستعد دور از انتظار نیست.

سبزه زاری ادامه داد: همچنین در این مدت وزش باد ( به ویژه روز دوشنبه) به صورت متوسط تا شدید خواهد بود و شمال خلیج فارس از اواخر وقت امشب تا اواخر سه شنبه مواج و گاهی همراه با رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.


مدیرکل هواشناسی خوزستان اظهار کرد: در شبانه روز گذشته بستان با ۳۴.۳ و ایذه با ۱۱.۳ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان و حداکثر دمای اهواز ۳۳.۹ و حداقل ۲۰.۹ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

بر اساس این گزارش اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به ورود سامانه بارشی از روز دوشنبه تا سه شنبه هفته جاری هشدار سطح زرد صادر کرده است.

بیشترنی میزان بارشی سامانه اخیر بارشی از چهارشنبه تا جمعه هفته گذشته در بیدروبه اندیمشک ۱۷۶، حسینیه ۱۴۱.۴ و سالند دزفول ۱۲۷.۲ میلیمتر ثبت شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha