کد خبر 251048
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۷

جانشین فرمانده انتظامی البرز خبر داد:

دستگیری فیشینگ کار حرفه‌ای در کرج

دستگیری فیشینگ کار حرفه‌ای در کرج

جانشین فرمانده انتظامی البرز گفت: فردی که با ترفند ارسال پیامک جعلی ابلاغیه قضایی، طعمه های خود را به درگاه‌های جعلی بانک هدایت کرده و اطلاعات بانکی بیش از ۴۰۰ کاربر را به سرقت برده بود، در این استان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش گروه استان‌های حیات، سرهنگ "محمد نادربیگی" روز یکشنبه اظهار کرد : کارشناسان پلیس فتا استان البرز با به کارگیری روش های نوین بررسی جرائم رایانه ای و به کارگیری اقدامات فنی و پلیسی از فعالیت یک اکانت تلگرامی در زمینه فیشینگ مطلع شدند.
وی افزود: پس از انجام اقدامات لازم مخفیگاه متهم مورد نظر در منطقه عظیمیه کرج شناسایی و نامبرده با هماهنگی قضایی دستگیر شد.

نادربیگی گفت: در بازرسی از تجهیزات الکترونیک متهم که به وسیله آن ها اقدام به ارسال پیامک های جعلی ابلاغیه قضایی می کرد، اطلاعات بانکی بیش از ۴۰۰ کاربر شناسایی شد که تاکنون ۱۸ نفر از مالباختگان شناسایی شده اند.

وی افزود: ارزش کلاهبرداری این متهم توسط کارشناسان بیش از ۲ میلیارد ریال برآورد می شود.

اجرای طرح مقابله با مالخران تلفن همراه سرقتی در البرز

رئیس پلیس آگاهی استان از اجرای طرح مقابله با خریداران تلفن همراه مسروقه در سطح استان البرز خبر داد و گفت: در این زمینه از ۲۲۸ واحد موبایل فروشی بازدید و ۲۰۶ موبایل به ظن سرقت کشف شد.

سرهنگ "حکمت اله شجاعی" گفت: یکی از عوامل افزایش سرقت، سهولت فروش اموال به سرقت رفته توسط سارقان می باشد و این افراد با اطمینان از اینکه اموال سرقتی را به راحتی قادر به فروش خواهند بود بر تعدد و تکرار جرم اصرار می کنند.
وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با همکاری سایر بخش های انتظامی طی ۴۸ ساعت از ۲۲۸ واحد موبایل فروشی بازدید به عمل آوردند که منجر به صدور ۱۷ اخطاریه پلمب شد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز بیان کرد: در این طرح ۲۰۶ تلفن همراه مظنون به سرقت کشف و سه نفر در این زمینه دستگیر شدند.

شجاعی خاطرنشان کرد: همچنین ۶۳۶ قطعه لوازم جانبی موبایل که مظنون به سرقت بودند، در این طرح شناسایی و جمع آوری شدند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha