کد خبر 251036
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۸

فردا و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی می‌شود:

رضای انقلاب روایتی نو از الگوهای فرهنگ انقلاب 

رضای انقلاب روایتی نو از الگوهای فرهنگ انقلاب 

در مراسمی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتاب خاطرات حجت الاسلام رضا مطلبی با عنوان «رضای انقلاب» رونمایی می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی حیات؛ «رضای انقلاب»، به قلم حجت الاسلام سعید فخرزاده است که به تازگی در انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است. این کتاب به زندگی و شرح حال یکی از دلباختگان فکری امام خمینی(ره)، روحانی فاضل و مردمی، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ رضا مطلبی می‌پردازد که نقش مؤثری در انقلاب اسلامی داشته است.

او روحانی اهل اصفهان است که قبل از انقلاب در محله‌ای آذری‌نشین، امام جماعت مسجد ابوذر تهران در منطقه فلاح می‌شود و با فعالیت‌های او مسجد ابوذر خیلی زود به پایگاه طرفداران امام و انقلاب تبدیل می‌شود و پس از پیروزی انقلاب نقش مهمی را در انسجام نیروها و حفظ نشاط سیاسی در جنوب غرب تهران و حمایت از نظام در عرصه‌های مختلف ایفا می‌کند.

این کتاب روایتی شیرین از حضور یک روحانی انقلابی که به زبان ترکی آشنایی ندارد را شرح می‌دهد که در میان مردمی با زبان آذری مسولیت امام جماعت مسجدی را بر عهده می‌گیرد که سازنده آن با حکومت پهلوی ارتباط نزدیک و خوبی دارد. چالش‌هایی که سبب می‌شود روحانی جوان و انقلابی با وجود سخت بودن راه مسیری را دنبال کند که بعد از نیم قرن منشاء تحولات بسیاری در محله‌ای شود که در آن امامت نماز را برعهده دارد.

حجت الاسلام مطلبی اکنون با ۹۰ سال سن همچنان با مردم محله و نمازگزاران آن ارتباط نزدیک دارد و توانسته است به عنوان الگوی تراز انقلاب اسلامی زمینه را برای جلب و جذب جوانان بی شماری به مسجد فراهم کند.
این کتاب فردا دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه درتالار اندیشه حوزه هنری انقلاب اسلامی واقع در خیابان سمیه رونمایی و از نیم قرن مجاهدت این روحانی انقلابی قدردانی خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha