کد خبر 251028
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۲

عضو کمیسیون قضایی مجلس مطرح کرد؛

«لایحه عفاف و حجاب» دوباره به شورای نگهبان رفت

«لایحه عفاف و حجاب» دوباره به شورای نگهبان رفت

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، آخرین وضعیت بررسی لایحه عفاف و حجاب را تشریح کرد.

به گزارش گروه سیاسی حیات، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی درباره آخرین وضعیت لایحه عفاف و حجاب، با بیان اینکه سه روز پیش، مجدداً شورای نگهبان ایراداتی به مصوبات مجلس درباره لایحه عفاف و حجاب گرفت اظهار کرد: با توجه به اینکه لایحه عفاف و حجاب بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی یعنی بررسی در کمیسیون به جای بررسی در صحن رسیدگی شد، کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس، این ایرادات را رسیدگی کرد.

وی با بیان اینکه ما این سه ایراد شورای نگهبان را هم مورد بررسی قرار داده و مرتفع کردیم افزود: با رفع این ایرادها، کمیسیون قضائی مجلس گزارش خود را به شورای نگهبان ارسال کرده است؛ لایحه عفاف و حجاب در مرحله بررسی در شورای نگهبان است.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لایحه عفاف و حجاب هنوز از سوی شورای نگهبان تأیید و تبدیل به قانون نشده است، گفت: زمانی لایحه عفاف و حجاب تبدیل به قانون می‌شود که شورای نگهبان عدم مغایرت آن با قانون اساسی و شرع مقدس اسلام را اعلام کند.

وی در تشریح روند قانونی شدن لایحه عفاف و حجاب، اظهار کرد: پس از آنکه شورای نگهبان این لایحه را تأیید کند، باید از سوی رئیس مجلس به رئیس‌جمهور ابلاغ شود و رئیس‌جمهور هم باید آن را جهت اجرا به دستگاه‌های اجرایی و قوه قضائیه ابلاغ کند. سپس در روزنامه رسمی کشور منتشر می‌شود و ۱۵ روز بعد از درج در روزنامه رسمی، تبدیل به قانون می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha