کد خبر 251002
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۱

نخست‌وزیر ژاپن در برزیل:

به همکاری با آمریکای‌جنوبی برای مقابله با چالش‌های جهانی متعهدیم

به همکاری با آمریکای‌جنوبی برای مقابله با چالش‌های جهانی متعهدیم

نخست وزیر ژاپن متعهد شد که با کشورهای آمریکای‌ جنوبی برای مقابله با چالش‌های جهانی از جمله تغییرات اقلیمی، نابرابری اقتصادی و فقر همکاری کند.

به گزارش گروه بین‌الملل حیات، فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن، در دیدارش با لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا رئیس‌جمهور برزیل متعهد شد که با کشورهای آمریکای‌جنوبی برای مقابله با چالش‌های جهانی از جمله تغییرات اقلیمی، نابرابری اقتصادی و فقر همکاری کند.

وی با بیان اینکه برزیل ریاست «گروه- ۲۰» و پرو ریاست «مجمع همکاری اقتصادی آسیا-اقیانوسیه» را بر عهده دارد، افزود: امسال جنوب‌جهانی در کانون توجه جهانی قرار دارد.

نخست وزیر ژاپن تصریح کرد: توکیو تصمیم دارد برای حفاظت از جنگل‌های آمازون که به عنوان «ریه‌های زمین» شناخته می‌شود، بودجه اختصاص دهد و برای جزایر «کارائیب» که نسبت به گرمایش جهانی آسیب‌پذیر است نیز کمک کند تا در برابر بلایای طبیعی آمادگی لازم را پیدا کند.

کشیدا همچنین تاکید کرد که ژاپن به ترویج زیرساخت‌های با کیفیت بالا و سایر پروژه های همکاری اقتصادی پایدار با در نظر گرفتن شرایط در کشورها،محیط زیست و حقوق بشر ادامه خواهد داد.

وی افزود: شرکت‌های ژاپنی در طول ۱۰ سال گذشته بیش از یک هزار دفتر جدید در منطقه آمریکای‌لاتین راه اندازی کرده‌اند.

کیشیدا با تاکید بر اینکه آمریکای‌لاتین دارای منابع طبیعی از جمله موادمعدنی، انرژی و موادغذایی غنی بوده و جمعیت جوان و پتاسیل زیادی دارد، تصریح کرد:‌ بسیاری از این کشورها با مسائل اجتماعی مانند نابرابری و فقر مواجه هستند.

به گفته رسانه ها این دیدار کیشیدا در راستای تلاش توکیو برای تعمیق روابط با کشورهای نوظهور و در حال توسعه است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha